Tczew: Droga Krzyżowa ulicami miasta – zaproszenie

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie oraz parafia pw. św. Józefa w Tczewie zapraszają mieszkańców na Miejską Drogę Krzyżową, która zostanie odprawiona 31 marca br. (piątek przed Niedzielą Palmową).

REKLAMA

– Pragniemy pójść za kilkumetrowym krzyżem, aby jeszcze bardziej zrozumieć tajemnicę Męki Pańskiej – zaprasza ks. Adam Gadomski, proboszcz tczewskiej fary.

Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 20:00 na terenie parafii farnej – tradycyjnie na parkingu przy ul. Łaziennej. Procesja przejdzie następującymi ulicami: Łazienna, Kościuszki, Jarosława Dąbrowskiego, Piłsudskiego, Wojska Polskiego, Sobieskiego do kościoła św. Józefa.
Zachęcamy do przyniesienia świec.

Stacje zostaną przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich. Krzyż nieść będą wspólnoty parafialne, grupy i stowarzyszenia.

– Będziemy szli po ulicach Tczewa i musimy pamiętać o naszych siostrach i braciach, którzy tu żyją. Jezus idąc ulicami Jerozolimy niósł krzyż za ludzi wszystkich czasów nikogo nie wykluczając. My chcemy Go naśladować i również pamiętać w tej modlitwie o wszystkich, którzy tu, z nami, żyją, bez wykluczania nikogo: tych, co wierzą i nie wierzą, tych, którzy nam wyrządzają krzywdę albo z nas szydzą. Podczas tej drogi myślimy o samotnych, chorych, smutnych, zagubionych i grzesznych – mówi młodzież odpowiedzialna za przygotowanie stacji.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 13
83-110 Tczew
Tel.: (58) 531 24 75
E-mail: biuro@faratczew.pl

Parafia pw. Św. Józefa
ul. Gdańska 6
83-110 Tczew
Tel.: (58) 531 54 74
E-mail: sw.jozef.tczew@gmail.com

Źródło: https://faratczew.pl/?tag=droga-krzyzowa-ulicami-miasta-tczew

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *