Pelplin: Rekolekcje Diecezjalnego Zespołu Dobry Początek – relacja

W dniach 24-26 marca 2023 r. w Pelplinie odbyły się rekolekcje dla Diecezjalnego Zespołu Dobry Początek.

REKLAMA

W 10. rocznicę do pierwszego „Weekendu dla narzeczonych” do Pelplina przyjechały 24 pary małżeńskie oraz 4 księży, będące przedstawicielami ponad 180 par małżeńskich i 60 księży, którzy w całej diecezji prowadzą weekendy lub spotkania dla narzeczonych.
Rekolekcyjne nauki ukazujące kolejne prawdy kerygmatu według programu „Pełnia życia” prowadził ks. Piotr Lipkowski.
Ważne było również spotkanie robocze, na którym uczestnicy dzielili się doświadczeniem w prowadzeniu przygotowania narzeczonych do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.

Na zakończenie rekolekcji Mszy św. przewodniczył ks. Bp Arkadiusz Okroj. Mówił o odwadze w wyznawaniu wiary u kilku świętych oraz u ks. Franciszka Blachnickiego. Wyraził też przekonanie o tym, jak ważne dla dzisiejszego Kościoła są zaangażowane w ewangelizację osoby świeckie. Docenił wysiłek małżonków i księży związany z prowadzeniem programów przygotowania do małżeństwa.

Na koniec uczestnicy kosztowali smakowity tort przygotowany z okazji jubileuszu 10 lat od pierwszego „Weekendu dla narzeczonych”.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://rodzinydiecezjipelplinskiej.pl/aktualnosci/rekolekcje-zespolu-dobry-poczatek-2023/?fbclid=IwAR38JD1JYF8rf6W8lSoRFFe5fQGHG_RRaVFYDN_XXFpEKlylrCLX6AfzWtk

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *