Dziemiany: VIII Ekstremalna  Droga Krzyżowa – zaproszenie

W piątkowy wieczór, 24 marca br. setki osób po raz ósmy podejmie trud Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Dziemianach. Parafia św. Antoniego w Dziemianach zaprasza mieszkańców okolicznych parafii i gmin na VIII Ekstremalną Drogę Krzyżową Dziemiany – Kalwaria Wielewska.  

REKLAMA

Kiedy się rozpoczyna?

To ekstremalne wyzwanie rozpocznie się Mszą św., w piątek 24 marca o godz. 20:00 w kościele pw. św. Antoniego w Dziemianach. Homilię wygłosi ks. Damian Drozdowski z Leśna. Przed i po Mszy św. obok kościoła będzie można zakupić pakiety min. specjalne rozważania Drogi Krzyżowej: „Idę, bo szukam nadziei”. 

Co dalej po Mszy świętej?

Po wspólnym udziale w Mszy św., każdy indywidualnie lub w małej grupce, bez względu na pogodę rozpocznie swoją wędrówkę na trasie 55, 42 lub 30 km, rozważając stacje Drogi Krzyżowej. pomocą będą specjalnie przygotowane rozważania stacji.  Kilometry  pokonujemy w ciszy, przy świetle czołówki. Warto zainstalować w telefonie aplikację ze śladem GPS, która pomaga podążać zgodnie z wyznaczoną trasą.     

Teraz jest czas na zapisy

Zdecydowanych zapraszamy już do zapisywania się na stronie: https://www.edk.org.pl/, gdzie są już prowadzone zapisy na nasze trasy. Dla chętnych na powrót z Wiela do Dziemian będą czekały autokary.  Kto jeszcze nie podjął decyzji polecamy zapoznanie się z naszymi trasami. Pamiętaj! Miarą wielkości człowieka jest największe wyzwanie, którego się podjął i wygrał. Odwagi! Do zobaczenia!

EDK Dziemiany
Tel.: (+48) 888 700 096
E-mail: edk@siostryzorlika.pl  

Parafia pw. Św. Antoniego Padewskiego

ul. Wyzwolenia 25
83-425 Dziemiany
Tel.: (+48) 519 020 110
E-mail: pdziemiany@diecezja-pelplin.pl

 Źródło:
https://www.edkdziemiany.pl/czas-na-podjecie-decyzji/
https://parafiadziemiany.pl/aktualnosci/viii-ekstremalna-droga-krzyzowa-w-dziemianach,14

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *