Caritas Diecezji Pelplińskiej: 1,5 % – “Różne oblicza dobroczynności”

Szanowni Państwo zachęcamy do przekazania Caritas Diecezji Pelplińskiej 1,5 % podatku. Tegoroczna akcja pod nazwą „Różne oblicza dobroczynności” ma za zadanie ukazać wile obszarów w których prowadzimy działalność charytatywną.

REKLAMA

Ostatni rok pod znakiem wojny w Ukrainie przyniósł nowe wyzwania jakim było przyjęcie uchodźców wojennych. Caritas aktywnie uczestniczyła w przekazywaniu tej pomocy zarówno przybywającym rodzinom jak i osobom które pozostały w Ukrainie. Rolę operatora tej pomocy w 2022 roku przejęło utworzone przez nas Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.

Poza tymi działaniami z równa starannością prowadziliśmy stałe działania w ramach różnych projektów oraz działalność charytatywną na rzecz najbardziej potrzebujących. Istotnym punktem naszej działalności na rzecz ludzi chorych jest wypożyczalnia specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych. Również dzięki środkom z tzw. 1% mogliśmy zakupić kosztowny sprzęt, który jest w ciągłym użytku.
Tygodniowo przyjmujemy kilka zapytań odnośnie łóżek, sukcesywnie wypożyczając je za symboliczną, jednorazową opłatę konserwacyjną 200 zł. W ciągłym użytkowaniu jest ok 250 łóżek.

Podatek można rozliczyć za pomocą naszego łatwego i intuicyjnego programu do rozliczania PIT 2023.
Wystarczy kliknąć w link poniżej:
ROZLICZ PIT 2023

Caritas Diecezji Pelplińskiej
Adres: ul. Sambora 28, Pelplin woj. pomorskie, 83-130 Pelplin
e-mail: pelplin@caritas.pl
telefon: +48 (58) 536 15 31
WWW: https://www.pelplin.caritas.pl

Źródło: https://pelplin.caritas.pl/?p=5304

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *