Rozpoczęły się modlitwy przy ciele Benedykta XVI

Do klasztoru „Mater Ecclesiae” w Ogrodach Watykańskich, w którym wystawione są zwłoki Benedykta XVI, przybywają już pierwsze osoby, by oddać hołd papieżowi seniorowi.

REKLAMA

Jak poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni, do kaplicy domu, w którym Benedykt XVI mieszkał od 2013 roku, pierwszego dnia po jego śmierci przyszli dawni bliscy współpracownicy i osoby osobiście związane ze zmarłym. Jak pokazują zdjęcia opublikowane na portalach społecznościowych, wśród modlących się przy trumnie byli najbliżsi współpracownicy oraz kilku kardynałów.

Po tym prywatnym pożegnaniu od poniedziałku 2 stycznia trumna ze zmarłym papieżem będzie wystawiona przez trzy dni w bazylice Świętego Piotra. Władze Rzymu oczekują, że w ciągu tych dni do bazyliki przybędą dziesiątki tysięcy osób, by pożegnać cenionego teologa i wielkiego człowieka.

Policja i straż miejska Rzymu rozpoczęły dziś przygotowania do regulowania spodziewanego strumienia pielgrzymów. Również na Placu Świętego Piotra są już ustawiane ogrodzenia, aby zapewnić lepsze warunki pracy ekipom telewizyjnym przyjeżdżającym z całego świata. Inaczej jednak niż miało to miejsce po śmierci Jana Pawła II w 2005 roku, nie należy spodziewać się równie masowego napływu pielgrzymów.

Źródło: https://www.ekai.pl/rozpoczely-sie-modlitwy-przy-ciele-benedykta-xvi/
Fot. Vatican Media

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *