Polska Pomaga, czyli wspólna kampania Caritas i TVP

Od 27 listopada, przez kolejne cztery niedziele Adwentu, Caritas Polska wraz z Telewizją Polską będą zachęcać do świątecznej pomocy. W tym roku główny akcent kampanii będzie położony na pomoc interwencyjną niesioną konkretnym osobom i solidarność z tymi, którzy cierpią z powodu wojen i konfliktów.

REKLAMA

Polska Pomaga to niezwykła inicjatywa, która pokazuje, jak ważne są empatia i wrażliwość na los tych, którzy najbardziej potrzebują naszego wsparcia, zwłaszcza w tym trudnym dla wielu z nas czasie.

— Programy z cyklu Polska Pomaga są z jednej strony podziękowaniem dla tych, którzy pomagają razem z nami, a z drugiej – zachętą dla innych, aby poszli w ich ślady — wyjaśnia ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Tym, co wyróżnia kampanię Polska Pomaga, jest jej skala – adekwatna do skali działalności Caritas. Prowadzone na żywo wywiady, połączenia z placówkami Caritas w różnych rejonach Polski – to wszystko zobaczą widzowie na antenie TVP info oraz na antenach regionalnych oddziałów TVP w cztery kolejne niedziele Adwentu.

W najbliższą niedzielę, 27 listopada, zaprezentowany zostanie program i platforma Uratuję Cię, dzięki którym zbierane są środki na pomoc chorym i tym, którzy znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Widzowie poznają też historie osób, których zdrowie i życie zależy od naszej ofiarności.

W kolejną niedzielę Adwentu, 4 grudnia, będziemy mogli zobaczyć, komu i jak pomaga program Rodzina Rodzinie, który powstał z potrzeby regularnego wsparcia rodzin w Syrii, a który od niedawna wspiera także najbardziej potrzebujące rodziny w Ukrainie.

Trzecia niedziela kampanii, 11 grudnia, będzie poświęcona inicjatywom Caritas, które w różnorodny sposób wspierają najmłodszych poprzez projekty edukacyjne, warsztaty, zajęcia w świetlicach socjoterapeutycznych, a także organizację bezpłatnych posiłków czy letniego wypoczynku.

18 grudnia, w ostatnią niedzielę Adwentu, powrócimy do programu Uratuję Cię, który niesie wymierną, finansową pomoc tym, których życie i zdrowie zależy od otwartości naszych serc. Niedzielną emisję dodatkowo wesprze redakcja audycji katolickich TVP.

Zachęcamy do oglądania relacji z naszych działań pomocowych na antenie TVP w godzinach porannych i popołudniowych.

Źródło: https://caritas.pl/blog/2022/11/25/polska-pomaga-czyli-wspolna-kampania-caritas-i-tvp/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *