Zaproszenie na koncert plenerowy w Pelplinie

25 lipca 2018 roku o godzinie 19:00, odbędzie się koncert promujący młode talenty.
 
Zagrają dla nas:
 
Kwartet Puzonowy HIBIKI TROMBONES z Warszawy:
 
 
 
W.A. Mozart: Czarodziejski flet (KV620) D. Speer: Sonata d – moll
 
J.S. Bach: Chorale cantata “Jesu, Joy of Man’s Desiring”
 
J. Pachelbel: Canon
 
G. Bizet: „Seguedille”, „Arie Escamillo”, „Habanera” z Opery Carmen
 
H. Warren: Chattanooga choo choo
 
V. Young/E. Heyman: When I fall in love
 
G. Gershwin: A Portrait of G. Gershwin
 
 
 
Zespół HIBIKI TROMBONES[残響 – hibiki-brzmienie] to warszawski kwartet puzonowy koncertujący od 2015 roku. W swoim szerokim repertuarze posiada muzykę od wczesnego renesansu po współczesne przeboje muzyki popularnej. Ważne miejsce w repertuarze zajmują własne opracowania muzyczne w szczególności kompozycji J.S. Bacha, które zespół miał okazje prezentować m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Kamieniu Pomorskim oraz w Lubsku.
 
HIBIKI TROMBONES założył pochodzący z Japonii Tomomasa Ueyama. Wszyscy członkowie zespołu są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie i na co dzień grają w warszawskich orkiestrach. Połączyła ich wspólna chęć wyrażania swoich artystycznych osobowości poprzez muzykę kameralną. Choć muzycy HIBIKI TROMBONES kochają ten sam instrument – puzon – to sporo ich różni – wiek, miejsce urodzenia, gusty muzyczne i charaktery. Właśnie te różnice mają decydujący wpływ na różnorodność wykonawczą i siłę wyrazu HIBIKI Trombones. Tradycja zespołów składających się wyłącznie z przedstawicieli jednego instrumentu sięga XVI wieku kiedy to większość instrumentów budowano w kilku rozmiarach tak aby mogły wspólnie tworzyć homogeniczny consort.
Z czasem zaczęto odchodzić od tej praktyki i jedynie puzon pozostał jej wierny.
 
Pierwsze użycie takiej grupy puzonów spotykamy w polichóralności weneckiej przełomu XVI i XVII wieku.
 
W Polsce, consort puzonowy często wykorzystywał w swoich kompozycjach nadworny muzyk Władysława IV i jego brata Ferdynanda, Marcin Mielczewski, który prawdopodobnie sam
 
był puzonistą. Dziś dzięki dużej rozpiętości skali, zróżnicowanej dynamice oraz bogactwu barwy, puzon nadal potrafi tworzyć jednorodny i wspaniale brzmiący zespół.
 
 
 
W ramach promocji młodych talentów:
 
Anna Puchowska ur. 5 sierpnia 2000r. w Tczewie. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Tczewie – Filia w Pelplinie w klasie gitary klasycznej, kończąc każdy rok nauki z wyróżnieniem. Obecnie kształci się pod okiem mgr Joanny Rudnickiej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.
 
Swoje umiejętności doskonaliła uczestnicząc w kursach polskich,jak i międzynarodowych (m. in.: Polska Akademia Gitary w Jarocinie oraz Międzynarodowy Festiwal Joaquina Rodrigo w Olsztynie) pod kierunkiem takich pedagogów gitary jak: Marco Tamayo, Judicaël Perroy, Lorenzo Micheli, Carlo Marchione, Susana Prieto, Kyuhee Park, Marcin Dylla, Piotr Zaleski, Tomasz Kandulski, Andrzej Mokry, Mirosław Drożdżowski i wielu innych. Występowała wielokrotnie na koncertach (ok. 50 występów) solo oraz w zespołach kameralnych, współpracując ze skrzypkami, akordeonistami oraz w kwartecie gitarowym.
 
W latach 2012 – 2018 zdobyła nagrody na ponad 20 konkursach gitarowych o zasięgu makroregionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym, m. in.:
– I miejsce – XX Konfrontacje Gitarzystów w Pucku,
– II miejsce (dwukrotnie) – Festiwal Muzyki Polskiej w Tczewie,
– II miejsce – VI Regionalny Konkurs Gitarowy w Olsztynie,
– wyróżnienie – Majowy Konkurs Gitarowy w Akademii Sztuk w Szczecinie,
– wyróżnienie – II Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Zakopanem,
– wyróżnienie – II Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Tczewie,
– I miejsce – VII Regionalny Konkurs Gitarowy w Olsztynie,
– Tytuł Laureata – Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Poznaniu
– wyróżnienie – II Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Wadowicach,
– I miejsce – III Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Tczewie.
 
Trzykrotnie otrzymała stypendium artystyczne Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin (lata: 2013, 2014, 2015), w roku 2016 Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Elbląg
oraz w roku 2018 Stypendium Kulturalne „Młody Gdańszczanin” Prezydenta Miasta Gdańska. Od stycznia 2018r. Anna jest uczestniczką Akademii Młodych w Poznańskiej Akademii Muzycznej.
 
Wydarzenie uświetni Teatr Tańca 8 Negro –  to grupa trzech dziewczyn pod przewodnictwem Agaty Litwińskiej, dyplomowanej tancerki i choreograf z Tczewa. Nazwa teatru – “8 Negro” – pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza czarną ósemkę (ocho negro). Jest to nawiązanie do pasji jednej z tancerek, Weroniki, która interesuje się Hiszpanią.
 
Technika, jaką wykorzystuje zespół, jest wyjątkową kombinacją tańca współczesnego, klasycznego oraz akrobatyki. Ich wyobraźnia nie ma ograniczeń – łączą zarówno tradycyjne, jak i nowe rozwiązania, które razem tworzą spójną całość.
 
Aktualnie grupa pracuje nad spektaklem, którego premiera odbędzie się już jesienią 2018 roku.
 
Teatr Tańca 8 Negro prowadzi również zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży. Już teraz kolejne pokolenia uczą się tańczyć i mogą w przyszłości dołączyć do zespołu Teatru Tańca. W ofercie grupy jest balet, jazz, a także taniec współczesny na różnych poziomach zaawansowania.
 
Tancerki stawiają przed sobą ambitne cele. Będą tworzyć spektakle, oparte na motywie relacji międzyludzkich. Teatr ma też za zadanie umożliwienie rozwoju młodym tancerzom i twórcom. Jednak najważniejszym efektem działalności ma być promocja tańca – zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, a przede wszystkim wśród młodzieży w każdym wieku! Warto zauważyć, że uczniowie Agaty Litwińskiej są już absolwentami OSB w Gdańsku, a aktualnych uczniów można będzie zobaczyć na naszym koncercie.
REKLAMA
Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *