Rozpoczynamy Mistrzostwa w Piłkę Halową 2022/2023

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych zawiadamia, że rozpoczynają się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w Piłce Halowej. Celem Mistrzostw jest integracja środowisk ministranckich ze wszystkich parafii, podczas kolejnych etapów rozgrywek sportowych.

REKLAMA

Kolejne etapy rozgrywek diecezjalnych będą przeprowadzone w następującym czasie:

– rozgrywki dekanalne (z udziałem reprezentacji ze wszystkich parafii) – rozegrane do końca listopada 2022 roku. Każda parafia zgłasza się indywidualnie do organizatora turnieju na etapie dekanalnym do 3 października. Po zgłoszeniu odpowiedzialny za rozgrywki, poinformuje zainteresowanych o dokładnym terminie turnieju na etapie dekanalnym. Wykaz wszystkich odpowiedzialnych za organizacje turnieju na tym etapie znajduje się poniżej. Patrząc na frekwencję z ubiegłych lat i wzorując się na zeszłoroczne Mistrzostwa, organizatorzy podjęli decyzję, że w niektórych przypadkach dekanaty zostały połączone, ze względu na zbyt małe zainteresowanie.

– rozgrywki rejonowe (z udziałem mistrzów dekanatów z rejonu w poszczególnych kategoriach) do końca lutego 2023 roku.

– finały diecezjalne (z udziałem mistrzów rejonów) – w marcu 2023 roku (dokładny termin zostanie podany w późniejszym czasie zwycięzcom etapu rejonowego).

Najlepsze drużyny z Diecezji Pelplińskiej – w 3 kategoriach wiekowych – będą reprezentować naszą Diecezję na Mistrzostwach Polski Służb Liturgicznych, które odbędą się w czerwcu 2023 roku.

Mistrzostwa rozgrywane są przez Liturgiczną Służbę Ołtarza w trzech kategoriach, które składają się z 5 zawodników (w tym bramkarz):

kategoria I – Ministrant (roczniki 2011-2015)

kategoria II – Lektor młodszy (roczniki 2007 – 2010)

kategoria III – Lektor starszy (roczniki 2002 – 2006)

Organizatorzy turniejów piłkarskich korzystają ze wsparcia Księży Proboszczów oraz działaczy sportowych (nauczycieli, sędziów, odpowiedzialnych za obiekty sportowe). Podczas rozgrywek obowiązywać będzie regulamin, według którego odbywają się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w Piłce Halowej.
Cały regulamin znajduję się TUTAJ.

Źródło: http://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/255-rozpoczynamy-mistrzostwa-sluzby-liturgicznej-w-pilke-halowa-2022-2023

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *