Tczew: Wieczór różańcowy ze św. Maksymilianem Kolbe

14 sierpnia 2022 r., w dniu 81. rocznicy śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego miał się odbyć spacer różańcowy uliczkami Tczewa – niestety, gwałtowna burza pokrzyżowała plany organizatorów – ale część konferencyjna w kościele pw. św. Maksymiliana odbyła się bez przeszkód.

REKLAMA

Ulewa a nawet bardziej burza skłoniła mnie do podjęcia decyzji, że dla bezpieczeństwa wiernych osoby zgromadzone przy kościele przewieziemy do św. Maksymiliana samochodami – mówi ks. Kamil Sobiech, inicjator spaceru różańcowego ze św. Maksymilianem Kolbe. – Różaniec, zamiast na ulicach Tczewa, wierni odmówili w ciszy w kościele.
Po modlitwie był czas na słodki poczęstunek przygotowany przez Rycerstwo Niepokalanej z odpustowej parafii przy ogromnym zaangażowaniu i życzliwości  księdza proboszcza.
Od razu po poczęstunku odbyła konferencja o mariologii ojca Kolbego – jak nauczał o Niepokalanej i Jej relacji do Ducha Świętego. Nauczanie ojca Kolbego przybliżył ksiądz Bartek Labuda z parafii św. Józefa.  
Po konferencji odbyła się praca w grupach na temat “Jaka jest moja/nasza relacja do osoby Ducha Świętego i czego możemy się dla siebie nauczyć od ojca Kolbego” – w kontekście usłyszanych treści.
Podczas mszy św. nastąpiło poświęcenie medalików i nałożenie ich na szyje a sznurki przygotowały też rycerki Niepokalanej. Wieczór zakończyło świadectwo jednego z członków parafialnej wspólnoty.
– Ksiądz proboszcz Krzysztof Stoltmann wyraził radość, że w jego parafii miał miejsce wieczór poświęcony osobie świętego, gdyż jako patron – powinien być bliżej znany wiernym a nasze wydarzenie wpisało się w pogłębienie tej duchowości i bliższe poznanie tej postaci – przekazał ks. Kamil Sobiech.
W całym wydarzeniu licząc też organizatorów uczestniczyło ponad 60 osób.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10049-wieczor-rozancowy-ze-sw-maksymilianem-kolbe-w-tczewie
Fot. Jacek Cherek

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *