MIVA Polska apeluje o wsparcie zakupu pojazdów dla misjonarzy

Zbliża się 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Ta coroczna inicjatywa przypomina o potrzebie zachowania bezpieczeństwa na drodze połączona jest ze zbiórką pieniędzy na zakup środków transportu dla misjonarzy. O włączenie się w to dzieło zaapelował ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska, agendy Komisji KEP ds. Misji.

REKLAMA

W tym roku Tydzień św. Krzysztofa obchodzony będzie w dniach 24-31 lipca pod hasłem “Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Tradycyjnie już wydarzenie łączy się z misyjną Akcją św. Krzysztof. Kierowcy są wówczas zachęcani, by przeznaczyli 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Ponadto specjalne zbiórki będę przeprowadzone w parafiach.

Specjalny komunikat w sprawie nadchodzącego Tygodnia św. Krzysztofa wydał bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji KEP ds. Misji. “Ewangeliczne świadectwa wiary ma niejedno imię i wyraża się w dziełach miłosierdzia, służbie zdrowia, edukacji, budowie infrastruktury misyjnej – kaplic i kościołów oraz codziennej pomocy mieszkańcom i wiernym placówek misyjnych” – wskazał duchowny.

Bp Piotrowski przypomniał, że w 2021 r. MIVA Polska zrealizowała 137 projektów na zakup pojazdów misyjnych, na które przekazała kwotę 4 530 546 zł.

Do polskich parafii trafiły już informacje – w tym plakaty – dotyczące tegorocznego Tygodnia św. Krzysztofa. Ks. Jerzy Kraśnicki zachęcił proboszczów, by przeprowadzili w parafii zbiórkę na pojazdy misyjne w dla misjonarzy.

MIVA Polska powstała w roku 2000 jako agenda Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Źródło: https://www.ekai.pl/miva-polska-apeluje-o-wsparcie-zakupu-pojazdow-dla-misjonarzy/
Fot. miva.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.