Pelplin: Wspomnienie Nocy Muzeów 2022

14 maja br. na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie odbyło się sporo atrakcji. Oferta obejmowała miejsca ostatnio poddane gruntownej modernizacji, w tym Muzeum Diecezjalne i Barakowy Park Pocysterski.

REKLAMA


W sobotni wieczór odbyło się zwiedzanie z przewodnikiem licznych doskonale zachowanych obiektów, w tym katedry, dawnego klasztoru, parku i muzeum.

Poza tym odbyły się warsztaty klasztorne, warsztaty plastyczne dla dzieci. Koncert zespołu „Na cały głos”, rozgrywki Petanque i questy cysterskie dla dzieci zapewniając odbiorcom emocje artystyczne i dobrą zabawę.

Noc Muzeów w Pelplinie  trwała w godzinach od 20 – 24. Przez cały czas czynne były punkty gastronomiczne, w tym kawiarnia cysterska w parku oraz kawiarenka misyjna pod Aniołem w dawnym opactwie cysterskim, której datki jak co roku zostaną przekazane na misje . 

Była to wyjątkowa noc, gdyż jak nigdy dotąd wydarzenie odbywało się jednocześnie nie tylko w klasztorze i katedrze oraz muzeum, ale także w barokowym parku pocysterskim . 

WSTĘP był WOLNY. Zapraszamy wszystkich chętnych za rok.


Galeria zdjęć TUTAJ.


Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej
Plac Tumski 3, 83-130 Pelplin

tel.: (58) 536 19 49
e-mail: info@hotelpelplin.pl
www.informacja.diecezja-pelplin.pl


Źródło: http://informacja.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/198-wspomnienie-nocy-muzeow-2022


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *