35 lat kościoła w Żalnie

Duszpasterz parafii w Żalnie zaprasza do uczestnictwa w obchodach 35. rocznicy konsekracji swojego parafialnego kościoła.

REKLAMA

Tekst zaproszenia:
11.09.1982r. ks. bp Marian Przykucki poświęcił kościół w Żalnie. Nowa świątynia należała wówczas jeszcze do parafii w Raciążu.

W związku z tym faktem, we wrześniu 2017 roku rozpoczęły się obchody „małego jubileuszu” 35-lecia istnienia kościoła. W wymiarze duchowym nasze obchody zainaugurowały trzy ważne wydarzenia: parafianie pielgrzymując do Byszewa, włączyli się w tradycję szerzenia kultu Matki Bożej, podpisali oficjalnie w kościele Akt Zawierzenia Matce Bożej, który zostanie wmurowany w część prezbiterium, a młodzież i dzieci dodatkowo, w ramach Tygodnia Wychowania, zapoznawali się z treściami katechez objętych hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”.

W wymiarze materialnym do kościoła zakupiliśmy nową ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz podjęliśmy przebudowę części prezbiterium.
Obchody w parafii w Żalnie dopiero się zaczynają.

8 października ks. bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęci nowe tabernakulum, a następnie każdej rodzinie wręczy poświęcony krzyż.

15 października do Żalna z Łodzi przyjedzie o. Paweł Sawiak OJ z grupą „Mocni w Duchu”, na trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne, połączone z uwielbieniem i kazaniami formacyjnymi. Grupa prowadzi rekolekcje, koncerty, duże wydarzenia halowe i plenerowe, warsztaty muzyczne i taneczne, rekolekcje ignacjańskie oraz nagrywa płyty i głosi konferencje. Działa głównie w Polsce, choć każdego roku ewangelizuje także w Europie i Ameryce.

Oto szczegółowy program pobytu „Mocnych w Duchu” w Żalnie:
15 października – niedziela: Msze św. z kazaniem i uwielbieniem – o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 ; koncert ewangelizacyjny: godz. 17.00.
16 października – poniedziałek: Msze św. o godz. 12.00 i 18.00 (Msza św. z uwielbieniem).
17 października – wtorek: Msze św. o godz. 12.00 i 18.00 (Msza św. z modlitwą o uzdrowienie). W poniedziałek i wtorek młodzież spotyka się z „Mocnymi w Duchu” o 16.00 w plebanii.

W czasie ferii zimowych, w dniach 18 – 25.02.18r., parafianie z Żalna pojadą na pielgrzymkę, która powiedzie do Ziemi Świętej.

Przed odpustem parafialnym, w dniach 16 – 17.06.18r., rekolekcje w Żalnie poprowadzi o. Adam Szustak OP. To ksiądz dominikanin, wędrowny kaznodzieja, duszpasterz akademicki, autor książek i audiobooków, youtuber. Od 2012 prowadzi grupę pod nazwą „Langusta na palmie”. W ramach swoich działań głosi rekolekcje oraz przedstawia komentarze biblijne, w krótszych lub dłuższych seriach, także w formie vloga.

Ponadto, 1.06.18 w Żalnie rozpoczną się uroczystości 35-lecia ustanowienia parafii.

W związku z powyżej opisanymi obchodami, parafianie z Żalna wraz z ks. proboszczem Wojciechem Korzeniakiem, serdecznie zapraszają spragnionych duchowego wzrastania, na uroczystości, spotkania, pielgrzymki oraz rekolekcje zorganizowane dla parafii w Żalnie.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *