Rozpoczęła się diecezjalna peregrynacja figury Matki Bożej z Fatimy

Wczoraj, 23 września Mszą Świętą o godzinie 17.30 sprawowaną pod przewodnictwem biskupa diecezjanego Ryszarda Kasyny rozpoczęła się diecezjalna peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. 

REKLAMA

Po zakończonej Eucharystii kopia figury została przewieziona do parafii pw. św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim. Peregrynacja zakończy się 22 października w Chojnicach

Czytaj więcej: Porządek peregrynacji Figury MB Fatimskiej w diecezji pelplińskiej

Homilia
Biskup na początku podkreślił znaczenie maryjnego orędzie, które zostało przekazane trójce pastuszków sto lat temu. Jednocześnie wyraził, że jest ono aktualne również dziś, a przez tą peregrynację płynie także do Pelplina oraz całej diecezji. Mamy zwrócić szczególną uwagę na orędzie wzywające do nawrócenia a także zachowania nadziei, która jest jedną z trzech cnót Boskich. 

Biskup zaapelował, byśmy wspólnie poprzez tą możliwość nawiedzenia modlili się o pokój na świecie oraz poszanowanie istoty ludzkiej. Mówił, że ma to nam stworzyć szansę ścisłej bliskości z Bogiem. 

Maryjne wezwanie do nawrócenia i pokuty w dzisiejszych czasach nabiera szczególnego znaczenia – akcentował biskup.

Nawiązując do Czytania z Apokalipsy wg św. Jana przytoczył obraz Maryi jako znak dla świata, w który mamy się wpatrywać i ze szczerością serca realizować to, co nam przekazuje. 

Jednocześnie wyróżnił, że w liturgii słowa była mowa również o drugim znaku – smoku, który jest ucieleśnieniem Szatana. “On – wąż starodawny zjada nasze dobre czyny i odwodzi z drogi prowadzącej do Boga”. Biskup przestrzegł przed jego przebiegłością, inteligencją oraz tym, że bardzo często zwycięża wychodząc na przeciw człowiekowi i idąc z duchem czasu. Niekiedy proponuje nam z pozoru dobre i piękne rzeczy, które oddalają nas od Boga. 

Na zakończenie zwrócił się do Maryi prosząc, by Jej objawienie w Fatimie wyjednało nam wszystkim wspólne łaski u Boga.

fot.: Michał Mierzejewski

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *