W sierpniu modlmy się za muzyków chrześcijańskich

Wielu sierpień kojarzy się w dużej mierze z miesiącem, w którym swoje myśli i modlitwy powierzamy trosce o abstynencje alkoholową. Jednak jest to również miesiąc, w którym Fundacja Chrześcijańskie Granie zaprasza, by objąć szczególną opieką także artystów muzyki chrześcijańskiej.

REKLAMA

Pomysłodawcy zainicjowali ten projekt już kilka lat temu. Według nich jest ważne, by Kościół posiadał dużą grupę aktywnych i mocno zaangażowanych w ewangelizację muzyków. Michał Guzek z Fundacji Chrześcijańskie Granie w rozmowie z KAI zaakcentował, że ma to być modlitwa o rozwój polskiej muzyki chrześcijańskiej, która ma służyć rozwojowi całego kraju oraz idei nowoczesnej ewangelizacji.

Inicjatywa sierpniowej modlitwy zainicjowanej przez Fundację Chrześcijańskie Granie zbiegła się niespodziewanie z papieską intencją modlitewną na sierpień, którą objęci są artyści.

W naszej diecezji funkcjonuje wiele schol, chórów oraz zespołów muzycznych, które swoją pracą starają się przybliżać ludziom Boże Słowo. Otoczmy ich modlitwą, by mogli dojrzewać w swoim zaangażowaniu na rzecz Kościoła oraz pomagać odkrywać innym Boże piękno ukryte w tekstach i utworach muzycznych.

Na zdjęciu chór “Nieboskłonni” z Tczewa podczas charytatywnego koncertu “Serce dla Afryki”.

Konrad Mania

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *