Nasi pątnicy o pielgrzymce

To już czas, kiedy pielgrzymom zaczyna dawać się we znaki trud codziennej wędrówki. Do Częstochowy zostało im około 150 kilometrów, czyli są już w połowie drogi do upragnionego celu, jakim jest spotkanie twarzą w twarz z Obliczem Matki Bożej z Jasnej Góry. Jednak mimo zmęczenia, upałów i bólu pielgrzymi zachowują pogodę ducha i starają się czerpać radość z możliwości bycia na pątniczym szlaku.

REKLAMA

Zobaczcie, co o pielgrzymce mówią jej uczestnicy!

Czym jest dla Ciebie pielgrzymowanie?

Pielgrzymka to niełatwa droga, podczas której ofiarowuję wszystkie trudy Panu Bogu. Nazywam ją “rekolekcjami w drodze”, które pozwalają mi naładować duchowe akumulatory na cały rok. 
Arkadiusz, Tczew

Jest to czas, kiedy na nowo odkrywam Bożą miłość – zakochuję się w Nim.
Kacper, Pelplin

Pielgrzymka jest dla mnie okazją do pogłębienia wiary, wielką przygodą i szansą na poznanie nowych ludzi, i zawierania przyjaźni na długie lata.
Małgorzata, Tczew

Co jest najpiękniejszego w pielgrzymce?

Wszyscy są dla siebie bardzo otwarci oraz pomocni. Gospodarze oraz współbracia w pielgrzymowaniu okazują swoją pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję – nigdy się na nich nie zawiodłem. Pielgrzymka zbliża do siebie ludzi. Dzięki niej mogę doświadczyć miłości Boga, która objawia się przez drugiego człowieka.
Jonatan, Pelplin

W pielgrzymce najpiękniejsze jest poczucie wspólnoty, jakbyśmy byli jedną rodziną. Mimo że nie wszyscy się znają, każdy stara się pomagać innym jak najlepiej. I to jest piękne.
Ola, Tczew

Jak radzisz sobie w chwilach trudności?

Motywuje mnie to, że ludzie kiedyś znosili o wiele więcej niż my obecnie. Przy cierpieniu starszych pokoleń, które doświadczyły wojen, prześladowań skurcze w nodze albo pęcherze na stopie to pikuś.
Kacper, Pelplin

Gdy sobie nie radzę zawsze mogę liczyć na pomoc siostry lub brata pielgrzymkowych, którzy zawsze znajdą sposób, by mnie wesprzeć.
Arkadiusz, Tczew

W trudnych chwilach pomaga mi myśl, że robię to dla Boga, pokazuję jak bardzo Go kocham. Podczas pielgrzymki wspierają mnie przyjaciele, którzy są zawsze przy mnie obecni.
Małgorzata, Tczew

Dlaczego pielgrzymujesz?

Pokonywanie pielgrzymiej drogi pomaga odkryć mi właściwy kierunek, którym powinienem podążać w swoim życiu. Pragnę przez ten trud zbliżyć się do Pana Boga i za przyczyną Matki Bożej prosić Go o Jego opiekę.
Jonatan, Pelplin

Pielgrzymuję, aby lepiej poznać Boga i siebie oraz znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące wiary i życia.
Ola, Tczew

fot.: www.radioglos.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *