Biskup Pelpliński zaprasza na Koronację we Wielu

W najbliższą niedzielę w Sanktuarium w Wielu odbędzie się koronacja Obrazu Matki Bożej Pocieszenia (więcej na ten temat w nowym numerze “Pielgrzyma”). Z tej okazji Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna kieruje do wszystkich wiernych zaproszenie na zbliżające się uroczystości.

REKLAMA

ZACHĘTA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO DO MARYJNEGO ŚWIĘTOWANIA

 

Drodzy Bracia Kapłani, kochani Diecezjalnie!

 Pielgrzymką papieża Franciszka do Fatimy i kanonizacją Hiacynty i Franciszka rozpoczął się w ubiegłym tygodniu piękny jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej. Przesłanie Maryi przypomina nam o znaczeniu i potrzebie modlitwy, o konieczności ustawicznego nawrócenia i powrotu do Boga, o zadośćuczynieniu za grzechy własne i wszystkich ludzi.

Światło orędzia fatimskiego zostało skierowane przed stu laty do dziecięcych serc    i umysłów, jednak jest ono wciąż aktualne. Współczesny świat nadal dotknięty jest ogromem ludzkiego cierpienia, spowodowanego wojnami, terroryzmem, krzywdą i nienawiścią; dotknięty jest skutkami zła i grzechu, z powodu sposobu życia oraz postępowania wielu ludzi. Trzeba nam zatem na nowo wsłuchać się w głos Matki Najświętszej.

Najbliższy czas daje nam wiele okazji do owego wsłuchiwania się. Jako wspólnota diecezjalna przygotowujemy się bowiem do ważnego wydarzenia, jakim będzie koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia z Sanktuarium we Wielu, koronami poświęconymi przez papieża Franciszka na Jasnej Górze w ubiegłym roku. Uroczystość koronacji odbędzie się w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 28 maja 2017 roku, a przewodniczyć jej będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak.

W tym samym czasie od 26 do 28 maja na Jasnej Górze w naszym narodowym sanktuarium, które w tym roku świętuje 300-rocznicę koronacji częstochowskiego wizerunku, pracownicy służby zdrowia naszej diecezji wraz z kapelanami będą odprawiać rekolekcje i pielgrzymować do tronu Pani Jasnogórskiej.

Zbliżający się szybko czas wakacyjny przypomina nam także o 26  pieszej pielgrzymce diecezji pelplińskiej na Jasną Górę. Te szczególne rekolekcje w drodze niech będą świadectwem naszej wiary i pozwolą nam odnowić oraz pogłębić cześć wobec Maryi, naszej Matki i Królowej, zaś ludziom młodym pomogą w rozeznawaniu swego powołania.

Również już dzisiaj chciałbym zaprosić po wakacjach w dniu 23 września br., do bazyliki katedralnej w Pelplinie, na rozpoczęcie diecezjalnej peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Przez jedną dobę Maryja w znaku figury będzie w sposób szczególny obecna w wybranej parafii każdego dekanatu. Peregrynację zakończymy uroczyście w Chojnicach w czasie Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń diecezji pelplińskiej 21 października 2017 r.

Zapraszam więc całą Wspólnotę Kościoła diecezji pelplińskiej – Kapłanów i Wiernych – do radosnego świętowania w czasie pielgrzymki służby zdrowia na Jasną Górę, wakacyjnego pieszego pielgrzymowania oraz jesiennej peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Mam również nadzieję, że spotkam się z Wami  w najbliższą niedzielę we Wielu, gdzie razem uczcimy Maryję  – Matkę Pocieszenia, w czasie uroczystości koronacji jej wizerunku.

Na przygotowanie i przeżywanie tych wydarzeń, a także uczestniczenie w nabożeństwach majowych, fatimskich oraz nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca z serca błogosławię.

 

                                                                                                              Wasz Biskup

                                                                                                                              +Ryszard

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *