“Idź i kochaj” – spotkanie lednickie 2017

3 czerwca już 21. raz katolicka młodzież z całej Polski spotka się na polach lednickich, by wspólnie zamanifestować swoją przynależność do wiary w Jezusa Chrystusa.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 to największe spotkanie młodych katolików na terenie naszego kraju, które zostało zainicjowane w 1997 roku przez dominikanina Jana W. Górę OP, który zmarł 21 grudnia 2015 roku. Obecnie głównym koordynatorem oraz duszpasterzem “Lednicy” jest Wojciech Prus OP.
Miejsce, na którym spotyka się młodzież nie zostało wybrane przypadkowo. To tam – na polach lednickich – usytuowanych pomiędzy Gnieznem i Poznaniem według podań historyków Mieszko I w 966 r. przyjął chrzest. To wydarzenie zapoczątkowało proces gruntownych reform w grodzie Mieszka i jednocześnie doprowadziło do powstania państwa polskiego. Wybór tego miejsca ma symbolizować potwierdzenie przez uczestników spotkania przynależności do Wspólnoty wierzących w myśl słów “Stąd nasz ród”.
Przewodnim tematem tegorocznego spotkania jest wyrażenie “Idź i kochaj!”. Uczestnicy wydarzenia otrzymają gadżety (symbole), którymi w tym roku są: różaniec, puzzle lednickie oraz świecę.
Z naszej diecezji, jak co roku młodzież z wielu parafii tłumnie przybędzie na pola lednickie. Zapraszamy i Ciebie!

REKLAMA
Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *