“Powstań wietrze północny…” – spotkania synodalne w Czersku

Zespół Synodalny w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Czersku zainaugurował swoją pracę podczas parafialnego etapu Synodu o synodalności w październiku 2022 r. Zespół obecnie tworzy kilkanaście osób. Każdy dzieli się swoim sposobem przeżywania wiary, bliskości z Bogiem i Kościołem. Na kolejnych spotkaniach członkowie uczą się wzajemnie słuchać i podejmują dialog dotyczący aktualnych spraw Kościoła.

REKLAMA


Szczególnie palący jest temat Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Poszukiwanie sposobów by głębiej je przeżywać i ożywić kult eucharystyczny w Kościele. Bardzo ważną część prac stanowi poszukiwanie sposobów docierania do ludzi, by poznać ich myślenie i postrzeganie Kościoła i Boga. Członkowie Zespołu idąc za ewangelicznym wskazaniem, by być jak Maria i Marta pragną podejmować kolejne inicjatywy, ale doskonale wiedzą, że bez modlitwy i otwarcia na natchnienia Ducha Świętego niewiele mogą.

Niech modlitwa o owoce synodu, za cały Kościół Powszechny i ten nasz lokalny wciąż trwa. Łączy nas Chrystus.

Od siebie chciałabym podzielić się fragmentem z Pieśni nad Pieśniami, który przyszedł do mnie podczas opracowywania materiału do jednego z naszych spotkań. Jest to dla mnie obraz trwającego właśnie synodu:

Powstań wietrze północny, nadleć wietrze z południa,
wiej poprzez ogród mój, niech popłyną jego wonności!
Niech wejdzie miły mój do swego ogrodu i spożywa jego najlepsze owoce!

(Pnp 4, 16)

Z Chrystusowym pozdrowieniem
Beata Hinc z zespołu synodalnego Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/powstan-wietrze-polnocny-spotkania-synodalne-w-czersku/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *