Rekolekcje dla ustanowionych ceremoniarzy – zapowiedź

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych informuje, że rekolekcje dla ceremoniarzy ustanowionych w minionych latach, odbędą się w dniach od 1 do 3 kwietnia 2022 r. w Pelplinie w Collegium Marianum przy al. Cystersów 2. Koszt rekolekcji – 100 zł. Przyjazd i czynna recepcja w piątek od godz. 16.00 do 17.00. Rekolekcje poprowadzi ks. kan. Andrzej Szopiński.

REKLAMA


Do udziału w rekolekcjach są zobowiązani wszyscy ceremoniarze ustanowieni w minionych latach. Rekolekcje to nie tylko umocnienie swojej relacji z Panem Bogiem, ale też udoskonalenie warsztatu liturgicznego. Podczas rekolekcji zostanie przeprowadzona druga część konkursu liturgicznego, dla pięciu pierwszych finalistów, wyłonionych z konkursu online, który odbędzie się pod koniec marca (szczegóły odnośnie konkursu w przyszłym tygodniu).

Ceremoniarze zabierają ze sobą: śpiwór, legitymacje (zostaną podpieczętowane na kolejny rok posługi), strój liturgiczny, rzeczy osobiste, notatnik i wypełnioną kartę zgłoszeniową, którą otrzymali kapłani w całej diecezji. Uczestnicy, którzy są pełnoletni, mogą wypisać sami kartę zgłoszeniową.

Zgłoszenia należy kierować do 28 marca 2022 r. do ks. Grzegorza Miotka na adres e-mail: ksgrzegorzmiotk@gmail.com lub telefonicznie: 665 933 917.


Źródło: http://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/235-rekolekcje-dla-ustanowionych-ceremoniarzy-5?fbclid=IwAR1NCVqwh-M0Uos8-uehLm8SMlVWfx8LSllA-v2UW764tTKZdFNq8iFxpFc


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *