Weź udział w akcji „Wielkopostne Porządki”!

 „Wielkopostne porządki” to zbiórka chemii gospodarczej dla domów pomocy społecznej oraz ośrodków, opiekujących się osobami z niepełnosprawnością intelektualną w Polsce. Jej inicjatorem jest Fundacja Małych Stópek, która tylko w ubiegłym roku przekazała do tego typu placówek w sumie 64 palety płynów, proszków do prania i innych środków czyszczących.

REKLAMA


W takich miejscach, gdzie są choroby i w których należy przestrzegać wysokich standardów sanitarnych, środki czyszczące idą jak woda, a o ich zapasy trzeba dbać cały rok.
Jeśli tylko możesz nam pomóc przygotować te zapasy i wysyłkę kolejnych palet zapełnionych tonami chemii gospodarczej, wesprzyj ten cel swoją darowizną pod tytułem:

„WIELKOPOSTNE PORZĄDKI”
Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205Szczecin
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120


Drogi Przyjacielu Życia!

zapraszamy Cię do włączenia się w kolejną pomocową inicjatywę „Wielkopostne Porządki”.

A oto plan działania:

1. Porozmawiaj z gospodarzem miejsca (kościoła, szkoły, zakładu pracy), w którym chcesz przeprowadzić akcję i poproś go o zgodę.

2. Wybierz ośrodek (dom pomocy społecznej, dom wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną), do którego chcesz przekazać zebrane dary. Skontaktuj się z jego pracownikiem i zaproponuj pomoc w postaci chemii gospodarczej. Pamiętaj, bierz pod uwagę tylko te instytucje, do których dary będziesz mógł przetransportować we własnym zakresie lub w porozumieniu z pracownikiem placówki.

3. Po ustaleniu z placówką przyjęcia przez nich pomocy, podziel się z nami informacją która to instytucja. Jest to ważna wskazówka również dla innych koordynatorów zbiórki, którzy mogą się do nas zgłosić z pytaniami.

4. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz pod linkiem: https://forms.gle/yKCqLfytwqTRoMth7

5. Zorganizuj miejsce, w którym będą zbierane artykuły chemii gospodarczej. Możesz postawić tam karton lub kosz.

6. Wydrukuj plakat informujący o akcji i powieś go w widocznym miejscu. Znajdziesz go w kolejnym załączniku.

7. Jako lokalny koordynator doglądaj zebranych darów.

8. Po zakończeniu zbiórki, skontaktuj się z pracownikiem wybranej przez Ciebie placówki i umów się na przekazanie darów.

9. Poinformuj nas mailowo o owocach przeprowadzonej akcji, wysyłając zdjęcie np. z przekazania na: ambasadorzy@fundacjamalychstopek.pl

10. Ciesz się radością udzielonej pomocy!


Źródło: http://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/akcja-wielkopostne-porzadki/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *