XXVI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Do 25 lutego 2022 roku możliwa jest rejestracja do XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres tematyczny tegorocznej edycji konkursu (rok szkolny 2021/22) obejmuje Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć.

REKLAMA


Katecheta może dokonać zgłoszenia szkoły za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie www.okwb.pl po kliknięciu kafelka ,,Zgłoś szkołę”.

W przypadku wystąpienia trudności z rejestracją prosimy o kontakt z koordynatorem diecezjalnymi – dane kontaktowe dostępne są na stronie www.okwb.pl w zakładce Koordynatorzy.

Przypominamy, że zakres tematyczny tegorocznej edycji konkursu obejmuje Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra. Zachęcamy do zapoznania się z opisem ww. pism na stronie: http://okwb.pl/zakres-xxvi-ogolnopolskiego-konkursu-wiedzy-biblijnej/.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
“Civitas Christiana”


IDEA WYDARZENIA
„Poczuj radość Ewangelii!” – to wezwanie przyświeca organizatorom Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Dotychczas na nasze zaproszenie odpowiedziało 500 000 uczestników z 1500 szkół ponadpodstawowych. Liczne świadectwa wskazują, że przez ponad 20 lat konkurs biblijny uformował wiele osób, które swoje życie oparły na Ewangelii.

Papieskie błogosławieństwo dla Ciebie
Ojciec Święty życzy wszystkim biorącym udział w Konkursie ,,zapału natchnionych Autorów, którzy w przesłaniu Biblii pragnęli doświadczyć bliskości Boga. Niech osobisty kontakt ze Słowem Bożym będzie dla Uczestników Konkursu zachętą do dzielenia się Biblią z innymi osobami, by ukazywać im zawartą w niej moc i nadzieję. (…) Aby codzienna lektura Ksiąg natchnionych, zwłaszcza Ewangelii, stała się dla wielu młodych okazją do poznania Chrystusa, zaproszenia go do swego domu i życia Nim na co dzień.”
(Watykan 22 stycznia, 2021r.)

Podejmij wyzwanie
Eliminacje przebiegają w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe. Największą nagrodą jest jednak spotkanie z żywym Słowem Bożym i ludźmi, którzy uczynili zeń życiowy drogowskaz.

Uczyń z Biblii księgę życia
Organizatorzy z “Civitas Christiana” podkreślają, że to nie jest zwykły konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa, zaś poszczególne jego etapy są prawdziwymi świętami Biblii. Obok rywalizacji konkursowej młodym proponuje się dodatkowo warsztaty biblijne, nabożeństwa Bożego Słowa i spotkania z ludźmi, którzy swoim działaniem dają świadectwo, że Pismo Święte jest rzeczywistą księgą życia. Wielu uczestników przyznaje, że konkurs biblijny stworzył im przestrzeń dla lektury natchnionych treści, w której poznali Chrystusa i zaprosili Go do swojego życia.


Źródło:
http://okwb.pl/konkurs/
https://www.civitaschristiana-gdansk-torun.pl/startujemy-z-26-edycja-okwb/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *