Odkrywajcie radość ze wspólnej drogi

Po modlitwie Anioł Pański Papież przypomniał, że dziś opublikowany został jego list skierowany do małżeństw. „To mój świąteczny prezent dla was, okazja, aby rozważyć raz jeszcze znaczenie rodziny i sakramentu małżeństwa oraz uczyć się odkrywać dobroć i czułość Boga, który prowadzi was ojcowską ręką. Odkrywajcie radość we wspólnym kroczeniu przez życie” – zachęcał Franciszek.

REKLAMA


Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Przypomniał także, że w czerwcu przyszłego roku odbędzie się w Rzymie Światowe Spotkanie Rodzin. Zachęcił wszystkie rodziny, aby przygotowywały się do niego przez modlitwę i zaangażowały się w przeżywanie go w swoich diecezjach.

Zima demograficzna to prawdziwa tragedia

„Mówiąc o rodzinie przychodzi mi na myśl pewna obawa, bardzo realna, zwłaszcza tutaj we Włoszech: zima demograficzna. Wiele osób straciło pragnienie posiadania dzieci, wiele par woli pozostać bez potomstwa lub tylko z jednym dzieckiem. Przemyślcie to, bo jest to tragedia. Kilka minut temu oglądałem program w telewizji poświęcony temu tematowi. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby odzyskać sumienie, przezwyciężyć zimę demograficzną, wymierzoną przeciwko naszym rodzinom, przeciwko naszej ojczyźnie i naszej przyszłości.“

Na zakończenie Papież Franciszek pozdrowił wszystkich pielgrzymów, którzy zgromadzili się na Placu św. Piotra, w tym Polaków. Zachęcił do kontemplacji watykańskiej szopki i zwiedzania wystawy betlejemek, znajdującej się wewnątrz kolumnady Berniniego. Ojciec Święty podziękował także za życzenia bożonarodzeniowe napływające do niego z całego świata. Przeprosił za to, że nie może odpowiedzieć na wszystkie, ale zapewnił o swojej modlitwie za ich autorów. „Jestem szczególnie wdzięczny za obietnice modlitwy w mojej intencji” – zakończył Papież.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-12/papiez-do-malzonkow-odkrywajcie-radosc-ze-wspolnej-drogi.html


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *