Rekolekcje GPS dla kandydatów z klas ósmych do bierzmowania

Od 24 września br., w poszczególnych parafiach naszej diecezji, odbywają się dwudniowe rekolekcje kerygmatyczne GPS, w których uczestniczy młodzież klas ósmych przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

REKLAMA


Udział w rekolekcjach jest obowiązkowy, dla wszystkich młodych ludzi rozpoczynających cykl 2-letniej formacji przygotowania do bierzmowania.

Celem rekolekcji GPS jest doprowadzenie młodego człowieka do osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem – podjęcia decyzji przyjęcia Go jako osobistego Zbawiciela i Pana. Tytuł rekolekcji nawiązuje do systemu nawigacji samochodowej, który służy pomocą w wyznaczaniu najlepszej drogi do celu. Podobnie jak GPS w aucie ma pomóc nam trafić do wyznaczonego celu, tak rekolekcje GPS są czasem pozwalającym uczestnikom na prawdziwe spotkanie z Jezusem, który w swojej miłości do nich przychodzi i pragnie wziąć odpowiedzialność za ich całe życie – wystarczy ich decyzja zaufania.

Rekolekcje są prowadzone przez ekipę, składającą się z księdza oraz osób świeckich, którzy wspólnie dają świadectwo osobistej wiary.


Galeria zdjęć TUTAJ:
– Rekolekcje GPS dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/rekolekcje-gps-dla-mlodziezy-rozpoczynajacej-przygotowanie-do-sakramentu-bierzmowania/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *