Aktualizacja. Spotkanie Biskupów z Franciszkiem

Druga grupa polskich biskupów kończąca wizytę Ad Limina Apostolorum spotkała się z Papieżem Franciszkiem. W grupie biskupów są także biskup pelpliński dr Ryszard Kasyna oraz biskup pomocniczy dr Arkadiusz Okroj. [GALERIA ZDJĘĆ]

REKLAMA


Przypominamy, że od soboty (09.10), kolejna grupa biskupów polskich udała się do Rzymu w związku z wizytą Ad Limina Apostolorum. W drugiej grupie biskupów przebywających z wizytą w Rzymie są także biskup pelpliński dr Ryszard Kasyna oraz biskup pomocniczy dr Arkadiusz Okroj.

W dniu dzisiejszym biskupi, na zakończenie wizyty w Rzymie, spotkali się z Papieżem Franciszkiem.

Przewodniczący Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki zaznaczył, że kwestie poruszane na spotkaniu z Papieżem dotyczyły Synodu, nowej ewangelizacji, migrantów i kwestii interpretacji dokumentu Vos estis lux mundi.

„To było najbardziej optymistyczne spotkanie, w którym uczestniczyliśmy w tym ostatnim czasie chodząc po różnych kongregacjach, dykasteriach, komisjach i radach. Każdy czeka na to końcowe spotkanie z Ojcem Świętym. Osobiście jestem pod urokiem tego spotkania, które z jednej strony pokazuje niesamowitą znajomość szczegółów z życia naszej Ojczyzny i sytuacji duszpasterskiej, a z drugiej strony też tę umiejętność podchodzenia do każdego problemu w sposób systematyczny” – powiedział.

Wizyta Ad Limina Apostolorum odbywa się zazwyczaj co 5 lat i biorą w niej udział biskupi ze wszystkich diecezji na świecie. Celem tej wizyty jest modlitwa przy grobach apostołów Piotra i Pawła, podkreślenie łączności z papieżem oraz spotkania z przedstawicielami dykasterii watykańskich.

www.episkopat.pl / EpiskopatNews


Galeria zdjęć TUTAJ:
– Spotkanie z Papieżem Franciszkiem w ramach Ad Limina Apostolorum


Czytaj więcej TUTAJ:
– Biskupi z naszej diecezji na wizycie Ad Limina Apostolorum


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/spotkanie-biskupow-z-papiezem-franciszkiem/
Fot. Dicastero per la Comunicazione – Vatican Media
Fot. EpiskopatNews


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *