Zespół Jastra dla kartuskiego hospicjum i na koniec misji

Z potrzeby wdzięczności wobec pracowników domowego hospicjum w Kartuzach wyrosła inicjatywa koncertów dziękczynnych Dwa Światy. Odbywały się one przy okazji jesiennej inauguracji Pól Nadziei.

REKLAMA


Pomysłodawcami tej inicjatywy byli Mateusz Sikorski oraz jego przyjaciele – Joanna i Jarosław Bociańscy. I to oni kontynuują tradycję uświetniania kwesty na rzecz hospicjum – muzycznymi wrażeniami. W niedzielę dzielili się swoją muzyką w kościele św. Wojciecha w Kartuzach.

W 2014 r. w kartuskiej  kolegiacie wystąpił zespół Envoi z przyjaciółmi. Bohaterem spotkania muzyczno – modlitewnego był święty Jan Paweł II. Dzień wcześniej w Kartuskim Centrum Kultury prezentowały się zespoły: Mayonez, Hipertrofia, Cisza Nocna oraz Milczenie owiec. Młodzież przypomniała jego główne przesłania. Pomysłodawcami koncertu byli Mateusz Sikorski oraz jego przyjaciele – Joanna i Jarosław Bociańscy

W 2015 r. akcji Dwa Światy vol. 2 towarzyszyła muzyka zespołów Szept i Tabu. Drugi z koncertów, w kościele, nosił tytuł “Miłość wszystko przetrzyma”.

W 2016 r. podczas akcji Dwa Światy vol. 3 wystąpił  H.U.B.E.R.T. a gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Łzy. W niedzielnym koncercie w kościele św. Wojciecha zagrał zespół Fisheclectic.

W 2017 r. w kościele św. Wojciecha odbył się niezapomniany koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia.

W 2018 r. w kościele św. Wojciecha publiczność rozkołysał i rozmodlił zespół niemaGOtu.

W 2019 r. publiczność wysłuchała i przeżyła koncert ewangelizacyjny grupy Exodus 15.

W 2020 r. ze względu na pandemię odbywały się tylko kwesty pod kościołami. 

W 2021 r. podczas przedpołudniowych Mszy św. w kościele św. Wojciecha wystąpił zespół Jastra z Kamienicy Szlacheckiej. Podczas sumy parafialnej zakończono Misje Święte z okazji jubileuszu 25-lecia parafii św. Wojciecha. Poprowadził je paulin, ojciec Dawid Kołodziejczyk. Uroczystości jubileuszowe odbędą się 23.10.2021 o godz. 11:00. Po nich ks. proboszcz zaprasza na szkolne boisko – na wspólną grochówkę i coś słodkiego.


Galeria zdjęć TUTAJ.


Posłuchaj TUTAJ.
Dwa Światy 2021 – śpiewa zespół Jastra z Kamienicy Szlacheckiej


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9247-zespol-jastra-zaspiewal-w-ramach-akcji-dwa-swiaty-vol-8


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *