Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie

Pod hasłem „W Tobie są wszystkie me źródła” odbędzie się w dniach 5-12 września br. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie z udziałem papieża Franciszka. Na Kongresie będzie również obecny przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

REKLAMA


Kongres rozpocznie się 5 września Mszą świętą na Placu Bohaterów w centrum Budapesztu. Będzie ona połączona z Pierwszą Komunią i rozpoczęciem roku szkolnego dla katolickich ośrodków oświatowych. W kolejnych dniach do 10 września Kongres przeniesie się do hali Hungexpo. W programie przewidziano prelekcje, świadectwa, katechezy, dyskusje panelowe, a także wydarzenia kulturalne.

11 września rozpocznie się dwudniowy kulminacyjny etap Kongresu Eucharystycznego. Kard. Péter Erdő odprawi tego dnia Mszę świętą na Placu Kossutha, a następnie poprowadzi procesję eucharystyczną do Placu Bohaterów. Tam też następnego dnia odbędzie się celebracja wieńcząca Kongres Eucharystyczny z udziałem papieża Franciszka.

Pierwszy Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny odbył się we Francji w 1881 roku. Celem tego wydarzenia jest dawanie świadectwa o realnej obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz promowanie lepszego zrozumienia liturgii i Eucharystii w życiu Kościoła. Kongresy odbywają się zwyczajowo co cztery lata. Ostatni odbył się na Filipinach.

Więcej informacji o Kongresie i zgłoszeniach uczestnictwa dostępnych jest na stronie: www.iec2020.hu.

vaticannews.va / BP KEP

>>Program Kongresu

>>Rejestracja

Grupa Polskiej Parafii Personalnej w Budapeszcie  jest już zarejestrowana i każdy wybierając opcję „csoportom” (tzn. moja grupa) ma możliwość przyłączenia się do grupy polonijnej podczas rejestracji indywidualnej.

Kod grupy: IEC-2SLX
Nazwa grupy: Szent Maksymilian


Źródło: https://episkopat.pl/5-12-wrzesnia-miedzynarodowy-kongres-eucharystyczny-w-budapeszcie/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *