Doroczne rekolekcje Doradców Życia Rodzinnego w Pelplinie

W dniach 27-29 sierpnia 2021 w Pelplinie zebrała się grupa 82 doradców życia rodzinnego diecezji pelplińskiej na pierwszej turze swoich dorocznych rekolekcji. Zamyślenia rekolekcyjne prowadził ks. Jose Maniparambil, kapłan z Indii, biblista, założyciel i dyrektor Biblia Academy, znany na całym świecie jako rekolekcjonista i wykładowca akademicki.

REKLAMA


Doradcy ubogacili się wiedzą biblijną i doświadczeniem wiary księdza Jose. Słuchali o tym, w jaki sposób sakrament małżeństwa jest uczestnictwem w relacji Boga z Jego ludem oraz Chrystusa z Kościołem. Usłyszeli o tym, jak ważne dla zbawienia człowieka jest przebaczenie mu przez inne osoby, o naturze mężczyzny i kobiety, o biblijnym rozumieniu krzyża i miłości oraz o misji katolika. Ksiądz rekolekcjonista zwracał uwagę na ciągłą potrzebę głoszenia Bożego zamysłu dotyczącego rodziny i dzietności.

W ostatnim dniu rekolekcji doradcy rodzinni uczestniczyli w Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Ryszarda Kasynę. Ksiądz Biskup podkreślił znaczenie doradców życia rodzinnego w duszpasterstwie rodzin naszej diecezji i wręczył misje kanoniczne dziewięciu osobom, które ukończyły przygotowanie do posługi doradcy życia rodzinnego.

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/rekolekcje-doradcow-zycia-rodzinnego/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *