Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę 2021

Za dwa tygodnie rozpocznie się pielgrzymowanie z diecezji pelplińskiej na Jasną Górę. Oto garść informacji z poszczególnych grup. W tym roku piesza pielgrzymka diecezji pelplińskiej obchodzi jubileusz 30-lecia wędrowania na Jasną Górę. Wszystkie grupy spotkają się na Mszy św. o godz. 11:30.

REKLAMA


28.07.2021
Jako pierwsza na trasę wyrusza grupa kaszubska – 28 lipca podgrupa z Lęborka dociera do Sierakowic. 29 lipca – podgrupa z Kartuz, Sierakowic i Lęborka łączą się w Stężycy i docierają do Kościerzyny. 30 lipca po Mszy św. w kościele pw. Świętej Trójcy grupa kaszubska wyrusza po raz 31. Przewodzi jej ks. Łukasz Delewski. Pielgrzymów pobłogosławi na drogę ks. bp diecezjalny Ryszard Kasyna.

Posłuchaj TUTAJ:
– Ks. Łukasz Delewski zaprasza na Kaszubską Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Peplińskiej na Jasną Górę i spotkania przedpielgrzymkowe

30.07.2021
Grupa tczewska rozpoczyna pielgrzymowanie mszą św. o godz. 7:00 od przewodnictwem ks. bpa pomocniczego Arkadiusza Okroja.

Posłuchaj TUTAJ:
Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę – grupa tczewska – ks. Piotr Lipkowski

31.07.2021
Grupa kociewska z przewodnikiem ks. Piotrem Pruskim  wyrusza po mszy św. o godz. 6:00 w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. 

Posłuchaj TUTAJ:
Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasna Górę – grupa kociewska – ks. Piotr Pruski

31.07.2021
Grupa chojnicka (zielona) z księdzem przewodnikiem Markiem Boguszem inauguruje 14-dniowe rekolekcje w drodze mszą św. o godz. 7:00

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce są zaproszone do uczestnictwa w spotkaniach pielgrzymkowych każdego dnia począwszy od 31.07 do 13.08 o godz. 20:00 w Bazylice – codziennie łączność z pielgrzymami oraz modlitwa apelowa.

Posłuchaj TUTAJ:
Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę – grupa chojnicka – ks. M. Bogusz

02.08.2021
Grupa świecka (czerwona) pod kierownictwem ks. Michała Choszcza rozpoczyna pielgrzymowanie 2 sierpnia o godz. 9.:00

Posłuchaj TUTAJ:
Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę – grupa świecka – ks. Michał Choszcz


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8974-piesza-pielgrzymka-diecezji-pelplinskiej-na-jasna-gore-informacje-z-grup

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *