Papież pozostanie jeszcze kilka dni w Klinice Gemelli

Papież pozostanie jeszcze kilka dni w szpitalu, aby zoptymalizować terapię medyczną i rehabilitacyjną – czytamy w dzisiejszym komunikacie o stanie zdrowia Ojca Świętego. Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej podaje, że wczoraj Franciszek przeżył spokojny dzień, ale zarazem przyznaje, że cieszy się ze zwycięstwa Włoch i Argentyny w kontynentalnych mistrzostwach w piłce nożnej.

REKLAMA


Dzieląc z bliskimi radość ze zwycięstwa reprezentacji Argentyny i Włoch, Ojciec Święty mówił o znaczeniu sportu i jego wartościach, a także o sportowej umiejętności przyjmowania każdego wyniku, nawet porażki: „tylko w ten sposób, w obliczu życiowych trudności, można zawsze podejmować grę, walcząc bez poddawania się, z nadzieją i ufnością” – powiedział cytowany przez Mattea Bruniego Papież.

Watykański rzecznik poinformował, że zakończył się już chirurgiczny etap papieskiej rekonwalescencji. Mówiąc jeszcze o wczorajszym dniu, Bruni, dodał, przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański, Franciszek spotkał się z młodymi pacjentami z oddziału onkologicznego i ich rodzinami, a następnie udał się z nimi na taras na dziesiątym piętrze na modlitwę maryjną. Na zakończenie modlitwy przywitał się z pacjentami na piętrze i porozmawiał krótko z personelem medycznym i pielęgniarskim. Po południu zaś odprawił Mszę św. w prywatnej kaplicy wraz z personelem, który mu codziennie towarzyszy.

Krzysztof Bronk – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-07/papiez-pozostanie-jeszcze-kilka-dni-w-klinice-gemelli.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *