Finał XII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego

W piątek 30 kwietnia w Collegium Marianum w Pelplinie odbył się ustny finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego pt.  „Dzieje Patriarchów Izraelskich” Poprzedziły go etapy pisemne: szkolny, rejonowy i diecezjalny. Pięciu najlepszych laureatów konkursu, po etapie pisemnym, online odpowiadała na pytania odnoszące się do treści księgi Rodzaju.

REKLAMA


Końcowa klasyfikacja konkursu przedstawia się następująco:

Kat. 4-6:

Alicja Puchała – SP Zagórzyca
Zuzanna Lorek – SP Karsin
Zofia Brzeska – SP Miechucino
Jagoda Glazik – SP Buszkowo
Zofia Walkusz – SP2 Sierakowice

Kat. 7-8:

Pola Różycka – SP Serock
Mikołaj Wierzbicki – SP1 Koronowo
Katarzyna Pawłowska – SP Zagórzyca
Nikodem Siuda – SP Przysiersk
Alicja Siuda – SP Przysiersk

 
Wszyscy powyżsi laureaci otrzymali m.in. nagrody książkowe. Laureaci pierwszych trzech pierwszych miejsc zostali ponadto nagrodzeni power bankami. Z tej racji, że konkurs znajduje się w Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, uczniowie Ci otrzymali również punkty do rekrutacji. 

Organizatorem Konkursu było Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie, parafia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach oraz Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej. Za organizację konkursu odpowiedzialny był ks. Wiesław Szuca. Pytania do konkursu układali księża Michał Choszcz i Maciej Gizela. 

Wraz z konkursem z treści Księgi Rodzaju, odbył się również konkurs plastyczny, którego organizatorem był ks. Prałat Józef Pick.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom- uczniom klas 4-8 szkoły podstawowej za udział w konkursie oraz ich katechetom za przygotowanie i pomoc
w jego organizacji.  


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8787-final-xii-diecezjalnego-konkursu-biblijnego-dzieje-patriarchow-izraelskich

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *