„Zjednoczmy się wokół Mamy!” – czuwanie modlitewne z Teobańkologią

Maryja jako najlepsza Mama wie, co jest dla nas najlepsze. Ona zawsze prowadzi do Jezusa – zapewnił ks. Teodor Sawielewicz, duszpasterz Teobańkologii. Już 18 maja, pod hasłem “Zjednoczmy się wokół Mamy!”, Teobańkologia organizuje w Licheniu czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Spotkanie odbędzie się pod honorowym patronatem Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich.

REKLAMA

– Oczekując na zesłanie Ducha Świętego, apostołowie w Wieczerniku czuwali wspólnie z Maryją – przypomina ks. Teodor Sawielewicz. – To Ona jako najlepsza Mama wie, co jest dla nas najlepsze. Ona zawsze prowadzi do Jezusa – dodaje duszpasterz Teobańkologii .

Inicjatywa czuwania w Licheniu zrodziła się z pragnienia zjednoczenia wszystkich osób oddanych Maryi, do czego szczególnie zachęca Ks. Abp Adrian Galbas. Przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich przypomina, że w tym roku mija dokładnie 45 lat od wypowiedzenia przez św. Jana Pawła II pamiętnych słów w stolicy: “Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi.. tej ziemi!”.

– Dzisiaj to wołanie jest jak najbardziej aktualne. Przede wszystkim, jeśli myślimy o tej ziemi duchowej, którą jesteśmy my sami, nasze chrześcijaństwo, nasza chrześcijańska codzienność, którą jest także Kościół. Bardzo nas wszystkich do tego zapraszam, abyśmy naśladując apostołów, o czym czytamy w Dziejach Apostolskich, intensywnie wołali o dary i charyzmaty już poprzez Rekolekcje przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – Wieczernik9. Zapraszam do tej modlitwy indywidualnie, ale także we wspólnotach parafialnych, a na ostatni dzień, 18 maja, kto tylko może – niech przyjedzie do Bazyliki w Licheniu. Wołajmy razem, aby dokonała się w nas odnowa – zaprasza metropolita katowicki.

Wydarzenie w Licheniu będzie pierwszym wspólnym czuwaniem osób zawierzonych Maryi, społeczności Teobańkologii oraz społeczności dzieła Oddanie33.

Podczas wydarzenia odbędzie się m.in. wspólny różaniec przed obrazem Matki Bożej Licheńskiej, adoracja z Matką Bożą przed Najświętszym Sakramentem, muzyczne uwielbienie z diakonia z kwartetem smyczkowym, Msza św. wigilijna przed Zesłaniem Ducha Świętego, będzie można także wysłuchać maryjnych konferencji.

Początek czuwania zaplanowano 18 maja o godz. 20:20 w Bazylice Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://teobankologia.pl/wieczernik2024/ 

Zespół Teobańkologii zaprasza również do wzięcia udziału w internetowych, 9-dniowych rekolekcjach Wieczernik9, które poprzedzą Czuwanie w Licheniu. Początek: 10 maja: https://wieczernik9.pl/ 

Źródło: https://www.ekai.pl/zjednoczmy-sie-wokol-mamy-czuwanie-modlitewne-z-teobankologia/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *