Przez ciemną dolinę… (Ps 23) Ja zawsze jestem z Tobą. [Gdańsk, 13-15.09.2024 r.]

W dniach 13-15 września 2024 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pn. „Przez ciemną dolinę… (Ps 23) Ja zawsze jestem z Tobą.” 

REKLAMA

Są to rekolekcje dla tych, którzy już zasmakowali piękną życia z Jezusem. Czasem jednak, nawet po latach bycia w Kościele, we wspólnocie, w zakonie, przychodzi poważny kryzys, ciemność, która jest tak zaskakująca i druzgocąca, że traci się orientację, grunt pod nogami; najgorsze, że sam Pan Bóg wydaje się nieobecny, niezainteresowany. Wiele osób na tym etapie wycofuje się, odchodzi, czasem gorsząc się sobą (siebie oskarżając za tę ciemność), czasem Panem Bogiem (skoro kocha, to dlaczego znika?).

Rozważając szczegółowo psalm 23 będziemy starali się poznać sposoby działania Pana Boga w sercu człowieka, które stworzył dla siebie, by było miejscem, w którym chce On przebywać na zawsze. I choć ta podróż będzie prowadzić przez ciemną dolinę, pełną niebezpieczeństw, pułapek grożących śmiercią, to jednak będzie to droga fascynująca i – przede wszystkim – pozwalająca lepiej poznać Pasterza, który właśnie tam, na dnie ciemności, będzie szeptał do serca: „Nie bój się, Ja zawsze jestem z tobą”.

DLA KOGO:
Dla wszystkich!

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek kolacją o godz. 18.00, zakończą się w niedzielę obiadem o godz. 14.00.

PROWADZI:
– o. Mateusz Stachowski: franciszkanin, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, rzecznik prasowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, twórca i wykonawca internetowej telewizji franciszkańskiej – FranciszkanieTV, poeta, spowiednik i kierownik duchowy, od 2013 roku egzorcysta, rekolekcjonista.

ZAPISY:
– TUTAJ.

Źródło: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/przez-ciemna-doline-ps-23-ja-zawsze-jestem-z-toba/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *