ODDANIE33 z kapłanami ziemi śląskiej: najnowsza edycja 33-dniowych rekolekcji rusza już 8 kwietnia

Rekolekcje ODDANIE33 to znany i ceniony format 33-dniowych, indywidualnych rekolekcji przygotowujących do aktu oddania się Matce Bożej. W najnowszej wersji rekolekcji znajdziemy nauczanie wybitnych postaci polskiego Kościoła: ks. Franciszka Blachnickiego, bł. ks. Jana Franciszka Machy, kard. Augusta Hlonda oraz siostry Dulcissimy. Rekolekcje powstały we współpracy i pod patronatem Archidiecezji Katowickiej.

REKLAMA

Rekolekcje ODDANIE33 są swoistym fenomenem duchowym. Przez pośrednictwo internetu, w rekolekcjach wzięło już udział kilkaset tysięcy osób. Cały czas powstają nowe wersje rekolekcji, z których każda cieszy się dużym zainteresowaniem i zdobywa wierne grono odbiorców.

Twórcy wierzą, że podobnie będzie z najnowszą wersją rekolekcji, których pierwsza, internetowa edycja ruszy już w dzień Uroczystości Zwiastowania Pańskiego – 8 kwietnia 2024 roku. Oficjalna inauguracja rekolekcji odbędzie się w katedrze katowickiej, w poniedziałek, wspomnianego 8 kwietnia, o godz. 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie metropolita katowicki, Ks. Abp Adrian Galbas, który we wprowadzeniu do rekolekcji pisze m.in.: „Bardzo się cieszę, że do naszych rąk trafia kolejna edycja rekolekcji Oddanie33, które wielu ludziom pomogły w odkryciu wartości modlitwy i w pogłębieniu życia duchowego, a niejednokrotnie skłoniły do nawrócenia. (…). Bardzo zachęcam wszystkich wiernych, zwłaszcza moich diecezjan, do odprawienia tych rekolekcji”.

Zaproszenie Księdza Arcybiskupa Adriana Galbasa jest też dostępne w formie video: Zaproszenie do udziału w rekolekcjach ODDANIE33 z kapłanami ziemi śląskiej | abp Adrian Galbas

Rekolekcje dostępne będą w formie audio, video oraz w formie książkowej. Rozważania znajdziemy na kanale YT: APOSTOLAT33 oraz na stronie: gosc.pl/oddanie33

Z kolei przez cały rok liturgiczny rekolekcje można organizować we wspólnotach parafialnych, do czego serdecznie zachęca metropolita katowicki: „Moich braci księży, zwłaszcza proboszczów, bardzo proszę o promowanie rekolekcji Oddanie33 w swoich wspólnotach. Parafie z pewnością bardzo na tym zyskają. Na czas odnowy duchowej, z serca wszystkim błogosławię”.

Kapłani zainteresowani organizacją rekolekcji w swojej parafii, proszeni są o kontakt z panem Adrianem Pakułą – twórcą i koordynatorem parafialnych edycji rekolekcji.

Kontakt dla kapłanów oraz dla dziennikarzy:
Adrian Pakuła
tel. 789 377 144
e-mail: kontakt.apostolat33@gmail.com

Źródło: https://episkopat.pl/oddanie33-z-kaplanami-ziemi-slaskiej-najnowsza-edycja-33-dniowych-rekolekcji-rusza-juz-8-kwietnia/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *