Rekolekcje dla mężczyzn “Duchowa Mądrość Ojców Kościoła” [Skrzatusz, 26-28 stycznia 2024 r.]

W dniach 26-28 stycznia 2024 r. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu zaprasza mężczyzn na rekolekcje pt. „Duchowa Mądrość Ojców Kościoła”.

REKLAMA

Cel:
Zaproszeniem niech będzie tekst ks. Adama, który określa nam tematykę trzech dni rekolekcyjnego wędrowania: „W ostatnim “Gościu Niedzielnym” jeden z artykułów głosił, że Kościół wszedł w fazę „nocy ciemnej”. Rzeczywiście, chaos doktrynalny, moralne gnicie, zwątpienie, brak nadziei w Kościele przynosi gorzkie owoce. Zawsze wtedy powracano do korzeni, czyli Biblii i nauki ojców Kościoła. Współcześnie „ojcami Kościoła” Kościół nazywamy tych pisarzy wczesnochrześcijańskich, których wyjątkowość weryfikuje się m. in. Poprzez prawowierność nauki czy świętość życia. Przyszedł czas, by znów sięgnąć do tego czystego źródła Bożej nauki, moralności, liturgii i życia duchowego, jakim jest nauka ojców Kościoła. To jak oni żyli, w co wierzyli i co głosili – zawsze było inspiracją dla świętych wszystkich wieków, chciałbym zatem, by było tym dla nas, mężczyzn XXI wieku. Ojcowie Kościoła to czysta, zawsze świeża woda, ożywiająca to, co w Kościele już zaschło, skarłowaciało, lub się zdegenerowało. Oni wciąż na nowo uczą nas prawdy o żywym Bogu, o tym co się w życiu liczy, czym naprawdę jest (przemijający) świat albo co to znaczy, że liturgia musi być piękna.
O tym będą te rekolekcje.”

Prowadzący:
– ks. prof. dr hab. Adam Rybicki, teolog duchowości, ceniony rekolekcjonista, spowiednik i  autor książek poświęconych męskiej duchowości.

Kiedy?:
– rozpoczęcie: 26.01 (piątek) g. 19.00 – kolacja
– zakończenie: 28.01 (niedziela) g. 14.00 – obiad.

Zapisy:
Formularz zgłoszeniowy
– s. Damiana [Tel.: 784 683 971; E-mail: domskrzatusz@gmail.com]

Informacje organizacyjne:
– Zapewniamy ręczniki w pokojach.
– Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte.

Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Bolesnej Pani Skrzatuskiej w Skrzatuszu

Skrzatusz, ul. K. Kadrzyckiej 2, 64-930 Szydłowo

Źródło: https://skrzatusz-sanktuarium.pl/rekolekcje-dla-mezczyzn

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *