Rekolekcje pt. „Ostatnia noc Izaaka, czyli o tym jak wybaczać”

W dniach 21-23 maja 2021 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Ostatnia noc Izaaka, czyli o tym jak wybaczać”. Rekolekcje odbędą się online w formie wieczornych katechez – na żywo na platformie Zoom – w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19:00.

REKLAMA


Przebaczenie jest jedną z najtrudniejszych sztuk. Każdy z nas zmagał się z nią w którymś momencie swego życia. Skąd mam wiedzieć, że przebaczyłem naprawdę? Jakie są niezbędne kroki, które trzeba podjąć w drodze ku przebaczeniu? Czy przebaczyć to to samo co zapomnieć? Na te pytania odpowiedzą rekolekcje, które za podstawę mają biblijną historię Abrahama i Izaaka na górze Moria (Rdz 22,1-19). Niekiedy głęboko cierpimy przez długie lata nie zdając sobie sprawy, że przyczyną jest brak przebaczenia.
Kto nie chce wybaczyć krzywdzi sam siebie. Jak jednak można wybaczyć naprawdę poważne krzywdy, tym bardziej, gdy osoba, która zadała ból, wcale nie żałuje? Pan Jezus daje nam bardzo konkretne odpowiedzi! Wierzymy głęboko, że te rekolekcje pomogą w uzdrowieniu serc, które nie umieją sobie poradzić z doznaną krzywdą. Niechaj Jego chwała objawi się w tych, którzy będą słuchać Jego słowa.

Prowadzący: O. Mateusz Stachowski: franciszkanin, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, rzecznik prasowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, twórca i wykonawca internetowej telewizji franciszkańskiej – FranciszkanieTV, poeta, spowiednik i kierownik duchowy, od 2013 roku egzorcysta, rekolekcjonista.

Koszt: ofiara dobrowolna [Ofiarę można złożyć online na stronie https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/ lub bezpośrednio na Dom Pojednania i Spotkań św. Maksymiliana; nr 07 1600 1303 1849 0332 9000 0009; tytułem: darowizna na cele kultu religijnego]

Zapisy: Zgłoszenia do dnia 19.05.2021 (ŚRODA) za pośrednictwem strony internetowej: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/
[REKOLEKCJE ODBYWAJĄ SIĘ WYŁĄCZNIE NA ŻYWO – NIE MA MOŻLIWOŚCI ODSŁUCHANIA NAGRAŃ]

Zapisz się na rekolekcje TUTAJ.

Zapraszamy!

DOM POJEDNANIA I SPOTKAŃ IM. ŚW. MAKSYMILIANA M. KOLBEGO z siedzibą w Gdańsku przy ul. św. Trójcy 4 


Źródło: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/ostatnia-noc-izaaka-czyli-o-tym-jak-wybaczac-online/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *