Papież na Mszy posłania: Nie lękajcie się zawierzyć Jezusowi!

Ponad 1,5 mln osób wzięło udział w Eucharystii wieńczącej Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Posyłając młodych „w doliny codziennego życia”, Franciszek apelował, by nieśli światło Ewangelii i zapalali promienie nadziei w mrokach naszych czasów. Wielokrotnie prosił też młodych – „Nie lękajcie się!”. Papież zapowiedział też dwa spotkania młodzieży – w 2025 roku na jubileuszu w Rzymie i w 2027 roku ŚDM w Seulu.

REKLAMA

Mszę z Papieżem koncelebrowało 700 biskupów i 10 tys. kapłanów. Specjalnie na to wydarzenie z Fatimy przywieziono oryginalną figurkę Matki Bożej. Młodzi spędzili w tym miejscu całą noc po wczorajszym czuwaniu modlitewnym, czekając na Mszę posłania.

Papież mówił do młodych, że gdy widzą wokół siebie jedynie niepokój i ciemność, to przychodzi światło, któremu na imię Jezus. Zauważył, że nie jaśniejemy, gdy stawiamy siebie w centrum uwagi i uważamy za doskonałych. „Jaśniejemy, gdy -przyjmując Jezusa – uczymy się miłować tak jak On” – mówił Franciszek. Podkreślił, że to On prowadzi nas do uczynków miłosierdzia. „Ale kiedy czynisz uczynki na zewnątrz, a wewnątrz jesteś egoistą, wtedy światło gaśnie” – przestrzegł Franciszek.

Wskazał, że wszystko, co jest do zrobienia w życiu chrześcijanina, zawiera się w słowach: „Jego słuchajcie”. „Słuchać Jezusa, rozmawiać z Nim, czytać Jego Słowo i wprowadzać je w czyn, iść za Nim: ponieważ On ma dla nas słowa życia wiecznego” – mówił Ojciec Święty.

Papież – nie jesteśmy sami, zawsze mamy Jezusa u boku

„Słuchaj tego, co Jezus mówi do ciebie. Mówisz: «Nie wiem, co On do mnie mówi». Weź Ewangelię i przeczytaj, co mówi Jezus i co mówi w twoim sercu. Ponieważ On ma dla nas słowa życia wiecznego; On objawia, że Bóg jest Ojcem, On jest miłością. On uczy nas drogi miłości. Słuchaj Jezusa, ponieważ czasami nawet przy dobrej woli wybieramy ścieżki, które wydają się być miłością, ale ostatecznie są egoizmem przebranym za miłość. Strzeż się samolubstwa przebranego za miłość. Słuchaj Go, ponieważ On powie ci, która ze ścieżek jest drogą miłości.“

Ojciec Święty przypomniał, że jeśli pielęgnujemy światło Jezusa i Jego słowa, możemy iść przez życie każdego dnia z sercem wolnym od lęku. „Do was, którzy chcecie zmieniać świat i walczycie o sprawiedliwość i pokój; do was, których Kościół i świat potrzebują tak, jak ziemia potrzebuje deszczu; do was, młodzi, którzy jesteście teraźniejszością i przyszłością; tak, do was, młodzi, Jezus mówi: «Nie lękajcie się»” – wskazał Franciszek. Prosił, by każdy z obecnych w ciszy powtórzył sobie w sercu te słowa: „Nie lękajcie się”.

Papież do młodych – „Nie lękajcie się!”

„Drodzy młodzi, chciałbym spojrzeć w oczy każdego z was i powiedzieć: «Nie lękaj się! Nie bójcie się». Ale powiem wam coś o wiele piękniejszego: patrzy teraz na was sam Jezus – mówił Papież. – Ten, który was zna, On zna serce każdego z was, On zna życie każdego z was, On zna wasze radości, On zna wasze smutki, On zna wasze sukcesy i wasze porażki, On zna wasze serca, On czyta wasze serca i mówi do was dzisiaj, tutaj w Lizbonie, na tych Światowych Dniach Młodzieży: «Nie lękajcie się. Nie lękajcie się». Weźcie to sobie do serca, nie bójcie się!“

Beata Zajączkowska – Watykan 

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2023-08/papiez-na-mszy-poslania-nie-lekajcie-sie-zawierzyc-jezusowi.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *