Spotkanie Papieża Franciszka z polską młodzieżą w Watykanie

Papież przyjął na prywatnej audiencji pielgrzymów z Polski. Blisko 150 osób – rodzin i młodzieży – uczestniczy w rekolekcjach, które 15 lipca rozpoczęły się w Rzymie. Prowadzi je niedawno mianowany kardynał abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

REKLAMA

Uczestnicy należą do wspólnoty Światło Życie (ΦΩΣ ΖΩΗ), czyli tzw. Oazy, największego polskiego ruchu kościelnego. Członkami mogą być młodzi, dorośli lub całe rodziny. Przeżywają oni zarówno całoroczną formację chrześcijańską w swoich grupach w parafiach, jak i intensywniejszy czas rekolekcji, zazwyczaj gromadzących osoby z różnych stron kraju. Wspólnotę założył ks. Franciszek Blachnicki, kandydat na ołtarze, zamordowany w l. 90. przez komunistyczne Służby Bezpieczeństwa.

Rzymski wyjazd oraz spotkanie z Ojcem Świętym to elementy rekolekcji trzeciego stopnia dla młodych oraz dla rodzin. Są oni wówczas zaproszeni do doświadczenia tajemnicy Kościoła w jego różnorodności. Cel stanowi pomoc w znalezieniu własnej drogi we wspólnocie wiernych. Uczestnicy poznają różne formy i tradycje modlitewne, biorą udział w braterskich spotkaniach i odkrywają głębię historii oraz teraźniejszości chrześcijaństwa na przykładzie odwiedzanych świątyń.

Paweł Kowalski SJ, Tomasz Matyka SJ – Vatican News

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2023-07/spotkanie-papieza-franciszka-z-polska-mlodzieza-w-watykanie.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *