Papież Franciszek został wypisany ze szpitala

Zakończyła się hospitalizacja Ojca Świętego. O godz. 10.30 Papież został wypisany ze szpitala i powrócił do Domu św. Marty. Przed odjazdem pożegnał się dyrekcją Kliniki Gemelli oraz personelem medycznym. W drodze powrotnej zatrzymał się na krótką modlitwę w Bazylice Matki Bożej Większej.

REKLAMA

Papież trafił do szpitala w ubiegłą środę. Od kilku dni uskarżał się na problemy z oddychaniem. Lekarze zdiagnozowali infekcyjne zapalenie oskrzeli. Po podaniu antybiotyków nastąpiła wyraźna poprawa stanu zdrowia.

Wczoraj po południu Franciszek złożył wizytę chorym dzieciom na pediatrycznym oddziale onkologicznym Kliniki Gemelli. Przekazał im różańce, jajka z czekolady oraz egzemplarze książki: „Urodził się Jezus w Betlejem judzkim”. Podczas półgodzinnej wizyty Ojciec Święty ochrzcił kilkutygodniowego chłopczyka, Miguela Angela.

Opuszczając dziś rano Klinikę Gemelli, Papież wysiadł z samochodu, by pozdrowić zgromadzonych tam ludzi. Objął m.in. parę rodziców, którzy ubiegłej nocy stracili córkę. Franciszek podziękował też dziennikarzom, którzy przez cały czas jego hospitalizacji czuwali przed szpitalem, aby na bieżąco informować o jego stanie zdrowia. Zapytany, jak się czuje, zapewnił, że „wciąż żyje”. 

W drodze powrotnej z Kliniki Gemelli do Watykanu Papież zatrzymał się w Bazylice Matki Bożej Większej, by przed Ikoną Salus Populi Romani powierzyć Maryi dzieci, które spotkał wczoraj na oddziale onkologii i neurochirurgii, a także innych chorych i cierpiących z powodu utraty bliskich. Przewiduje się, że jutro Franciszek będzie przewodniczył liturgii Niedzieli Palmowej na Placu św. Piotra.

Krzysztof Bronk – Watykan

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2023-04/papiez-zostal-wypisany-ze-szpitala.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *