Papież: Jesteśmy miłością życia Jezusa

Jezus myśli o każdym z nas jako o miłości swojego życia – podkreślił Papież Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy „Królowo Nieba” w niedzielę Dobrego Pasterza. – Właśnie to chce powiedzieć nam Pan poprzez obraz Dobrego Pasterza” – zaznaczył.

REKLAMA

 „Pomyślmy o tym, że ja dla Chrystusa jestem ważny, niezastąpiony, jestem wart nieskończonej ceny Jego życia. Nie jest to pusta fraza: On naprawdę oddał za mnie życie, dla mnie umarł i zmartwychwstał, ponieważ mnie miłuje i znajduje we mnie piękno, którego często nie dostrzegam” – powiedział Ojciec Święty.

Papież zaznaczył, że wiele osób dzisiaj uważa się za nieprzystosowane, a nawet złe! Wielu myśli, że ich wartość zależy od celów, jakie osiągnie, od ich sukcesu w oczach świata, od osądów innych! W tym kontekście Franciszek powiedział: „Jakże często odrzucamy siebie z powodu błahostek! Dzisiaj Jezus mówi nam, że jesteśmy dla Niego bardzo wiele warci, i to zawsze”. Papież zachęca aby stwać w obecności Jezusa, pozwolić, “by nas powitały i podniosły miłujące ramiona naszego Dobrego Pasterza”.

Na koniec Ojciec Święty zadał pytania: „czy każdego dnia potrafię znaleźć chwilę, by przyjąć pewność, która nadaje wartość mojemu życiu? Chwilę modlitwy, adoracji, uwielbienia, przebywania w obecności Chrystusa i pozwolenia Jemu, by mnie pogłaskał?” Zwracając się do Matki Bożej Franciszek prosił niech „pomoże nam odnaleźć w Jezusie to, co istotne do życia”.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik – Watykan

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2024-04/papiez-jestesmy-miloscia-zycia-jezusa.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *