(Nie)szczęśliwy wypadek – Anna Maria Kolberg OV

„Piętnastolatek został potrącony przez samochód w chińskim mieście Foshan. Jak się okazało, w samochodzie, odpowiedzialnym za zdarzenie, znajdowali się rodzice chłopca. Para poszukiwała zaginionego nastolatka od dwunastu lat…”

REKLAMA

„Do niezwykłego zrządzenia losu doszło w mieście w mieście Foshan w prowincji Guangdong w Chinach. Para prowadząca zakład fryzjerski podczas jazdy samochodem potrąciła bezdomnego nastolatka – chłopiec doznał lekkich obrażeń.

Kobieta, która znajdowała się w aucie, poprosiła męża, żeby zabrać piętnastolatka do szpitala. Chłopiec bardzo przypominał jej zaginionego dwanaście lat wcześniej syna. Jeszcze w samochodzie mąż kobiety niepostrzeżenie zgarnął kilka włosów chłopca, by wykonać test na ojcostwo.

Po wykonaniu badań okazało się, że potrącony nastolatek był w rzeczywistości ich synem. Jeszcze tego samego dnia rodzice przekazali dobre wieści chłopcu.

Przed laty, gdy rodzice zajęci byli pracą, ich syn został pod opieką przyjaciół. W pewnym momencie chłopiec zaginął. Jak przyznał po odnalezieniu, sam nie pamiętał, co się stało. Trafił wtedy do nowej rodziny, którą przez lata traktował jak biologiczną.

Chłopiec wychowywał się w dysfunkcyjnym domu, jego rzekomy ojciec zmuszał go do pracy i zabierał zarobione pieniądze. Będąc już nastolatkiem zdecydował się na ucieczkę i tak trafił na ulicę.

Historia nastolatka trafiła nie tylko do mediów, ale także do organów ścigania. Mężczyzna, który znęcał się nad nim został zatrzymany i trafił do więzienia”.

* * *

Czasami spotkanie z Nim po wielu latach oddalenia nosi znamiona „nieszczęśliwego wypadku”. Jego konsekwencje mogą być dla Ciebie na początku niepożądane i bolesne. Takim wydarzeniom towarzyszy zawsze „przypadkowe” spotkanie z kimś, kto rozumie, kto sam przez to przeszedł, kto bez cienia wątpliwości powie Ci:

– To jest On. Właśnie spotkałeś po latach swego Ojca.

Nawet jeśli wcześniej odszedłeś za daleko.

Nawet jeśli zgubiłeś się „bezpowrotnie”.

Nawet jeśli zapomniałeś, kim naprawdę jesteś.

A ten, który jest Cię zwiódł i wyprowadził na manowce, został raz na zawsze pokonany.

* * *

Teraz nastało zbawienie, potęga
i królowanie Boga naszego

i władza Jego Pomazańca,

bo oskarżyciel braci naszych

został strącony,

ten, co dniem i nocą oskarża ich

przed Bogiem naszym.

A oni zwyciężyli dzięki krwi

Baranka

i dzięki słowu swojego świadectwa …

(Ap 12,10-11)

* * *

Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: „Abba, Ojcze!”.

(Rz 8,14-15)

Anna Maria Kolberg OV

„Pielgrzym” [15 i 22 października 2023 R. XXXIV Nr 21 (884)], str. 30.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *