Niezniszczalne Zmartwychwstanie – o. Paweł Warchoł

Zmartwychwstanie Chrystusa nie jest wydarzeniem z dziedziny fantastyki naukowej, ale faktem, który zdarzył się dwa tysiące lat temu. Mistrz z Nazaretu, który przez trzy lata głosił Dobrą Nowinę, został ukrzyżowany, ale po trzech dniach zmartwychwstał. Co oznacza Zmartwychwstanie dla każdego z nas? Czy potrafimy przyjąć tę radosną wieść, jak przyjęli ją apostołowie i niewiasty?

Tę radosną wieść kobiety usłyszały od aniołów, które powiedziały im, że Jezus żyje. Zdumione nadzwyczajną informacją, pospieszyły do apostołów, aby im ją przekazać. Odzew był natychmiastowy. Piotr i Jan pobiegli go grobu. Gdy weszli do środka, „zobaczyli dwa leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu” (J 20,5–7). W następnych dniach Pan pozwolił im oglądać siebie samego. Maria Magdalena zobaczy Go jako ogrodnika. Uczniom zdążającym do Emaus Jezus ukaże się jako wędrowiec, wyjaśniając im wątpliwości związane z Jego śmiercią. Apostołowie zobaczą Go w Wieczerniku z przebitym sercem, dłońmi i stopami, a nad Morzem Tyberiadzkim będzie spożywał z nimi chleb i pieczoną rybę. (…)

o. Paweł Warchoł

Więcej przeczytasz w 7. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [31 marca i 7 kwietnia 2024 R. XXXV Nr 7 (896)], str. 14-16.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *