Szkoła dobrego słowa – Piotr Wojciechowski

Kiedy Maria Magdalena spotyka Zmartwychwstałego, wita go słowem „Rabbuni”. Jest to zdrobnienie od słowa „rabbi” – nauczyciel. Forma słowa wskazuje na emocjonalne uniesienie, serdeczność i szacunek. Dziś z wielu stron słyszymy, że szkoła, do której polskie dzieci pójdą we wrześniu, będzie całkiem nowa. Trzeba, aby była to szkoła, w której spotkają nauczycieli wartych, aby ich witać z radosnym wzruszeniem, z serdecznością i szacunkiem.

REKLAMA

Piszę ten felieton w Wielkim Poście – w czasie wyjątkowego obdarowania Słowem. Poza tym, co Kościół daje nam przez cały rok, dostajemy jeszcze nauki rekolekcyjne i nauki głoszone podczas wielkopostnych nabożeństw drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. Wielki Post jest drogą, która ma nas prowadzić ku radości Zmartwychwstania Pańskiego, a czytania mszalne i kapłańskie nauki są jak pożywne posiłki, które mają dodawać nam sił w wędrowaniu. (…)

Piotr Wojciechowski

Więcej przeczytasz w 5. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [3 i 10 marca 2024 R. XXXV Nr 5 (894)], str. 4.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *