Niewyczerpane źródło miłości – o. Paweł Warchoł

W czerwcu Kościół czci Chrystusowe Serce. Tajemnica ta wywodzi się z życia i nauczania Jezusa, w których ukazywał miłość do Ojca i swoich braci. Przypieczętowaniem takiej postawy było przebicie Jego serca włócznią. Bez tej miłości trudno zrozumieć chrześcijaństwo, ale kto otwiera się na nią, uzyskuje dostęp do niezgłębionego bogactwa Chrystusa.

REKLAMA

Kontemplując przebite Serce Chrystusa, uświadamiamy sobie przede wszystkim Jego miłość, której potrzebujemy, abyśmy mogli w niej wzrastać, dojrzewać i budować nową ludzkość. Serce Zbawiciela – jak doświadczyli w życiu jego czciciele – jest skarbnicą wszelkich darów i łask, ale również bramą chroniącą przed potęgami zła. Serce to dowodzi, że Jezus, Syn Boży, nie jest zimnym i odległym, ale żywym, miłującym i szukającym człowieka. Wzrusza się ludzkim nieszczęściem, cierpieniem i krzywdą, gdyż sam w nich uczestniczył podczas ziemskiego pobytu. Przed Nim nie trzeba drżeć ze strachu, ale spodziewać się dobra udzielanego nawet w zaskakujących sytuacjach. Kto kieruje swój wzrok na łagodnego i bliskiego Chrystusa, może wypełnić swoją misję, a Kościół odpowiedzieć na coraz trudniejsze wyzwania świata. (…)

o. Paweł Warchoł

Więcej przeczytasz w 12. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [9 i 16 czerwca 2024 R. XXXV Nr 12 (901)], str. 20-21.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *