Modlitwa o pokój – ks. Dariusz Drążek

Pokój między ludźmi – jakże drogocenny to skarb! Niestety, widzimy, że rozpętane wojny nie gasną, lecz przybierają na sile. Coraz więcej zniszczeń, ludzkich ofiar, śmierci i cierpienia. W tej sytuacji nasza modlitwa jest szczególnie potrzebna – wręcz nieodzowna, jak tlen i powietrze do oddychania. Jezus uczy przeciwstawiać się złu właśnie modlitwą.

REKLAMA

Sługa boży ks. Henryk Szuman, który przed wybuchem II wojny światowej był proboszczem w Starogardzie Gdańskim, już na kilka lat przed wojenną zawieruchą w swoich wystąpieniach ostrzegał ludzi przed możliwością nadejścia wojny i nawoływał nie tylko do modlitwy o oddalenie wojny, lecz także do duchowego przygotowania się na taką tragiczną ewentualność.
W naszych czasach, choć wolelibyśmy, by tak nie było, podobna myśl powraca w rozmowie redaktora Marcina Makowskiego z biskupem Edwardem Kawą, ukraińskim duchownym pochodzenia polskiego, posługującym we Lwowie (rozmowa jest dostępna na portalu catolico.pl). Biskup pomocniczy Lwowa mówi tam między innymi: „Myślę, że wielkim zadaniem Kościoła oraz ludzi wiary jest w tej sytuacji pokazać, że nie możemy dać się zastraszyć. (…)

ks. Dariusz Drążek

Więcej przeczytasz w 10. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [12 i 19 maja 2024 R. XXXV Nr 10 (899)], str. 8.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *