Jezus wstąpił do nieba i pozostał z nami – ks. Augustyn Eckmann

Czterdzieści dni po Wielkanocy Kościół obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która jest wydarzeniem paschalnym związanym z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, historycznym zakończeniem Jego zbawczego dzieła oraz zapoczątkowaniem chwalebnego panowania.

Jezus także jako człowiek uczestniczy w potędze i chwale Ojca niebieskiego. Wyznajemy to w Składzie Apostolskim: „Siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego” (VI artykuł wiary). Pan Jezus uczy nas ciągle przez swój Kościół, ofiaruje się we mszy św., działa w świętych sakramentach, stale oręduje za nami. Wszystkie łaski otrzymujemy dla zasług Jego Męki i Śmierci, Chrystus kieruje naszymi sercami przez Ducha Świętego do swego powtórnego przyjścia na ziemię. W dniu upamiętniającym wstąpienie Jezusa do nieba po Ewangelii gasi się świecę wielkanocną (paschał) na znak, że Chrystus po swoim Wniebowstąpieniu nie przebywa już widzialnie pośród nas, ale niewidzialnie z wielką mocą. Nigdy nie jesteśmy sami. (…)

ks. Augustyn Eckmann

Więcej przeczytasz w 10. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [12 i 19 maja 2024 R. XXXV Nr 10 (899)], str. 14-15.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *