„Horoskop” katolika – Ewelina Heine

Praktyki okultystyczne są szczególnym narzędziem działania Szatana w świecie. Jak wynika ze świadectw ludzi korzystających z tych praktyk, wyrządzają one wiele zła. Dokonują się zazwyczaj w cieniu i ukryciu, jednak ich skutki są widzialne i niejednokrotnie drastyczne.

Była to lekcja religii w szkole średniej. Kiedy tamtego dnia weszliśmy do klasy, nasz ksiądz katecheta stał przy oknie tak bardzo zamyślony, że nie dostrzegał ani nas, ani tego, co się działo w klasie. W pewnej chwili jedna z koleżanek, chcąc wyrwać go z zadumy, zapytała: „Księże Stasiu, co dziś będziemy «rozkminiać»?”. Ksiądz Stanisław był typem katechety, który godzinami rozmawiał z nami na trapiące nas wówczas tematy – sensu życia, uzależnień, problemów młodości, małżeństwa, rodziny. Po chwili katecheta, niczym wyrwany ze snu, odpowiedział: „O wróżbach”. Na jego twarzy malowały się smutek i strapienie. Zrozumieliśmy, że temat będzie poważny. Już po chwili usłyszeliśmy tragiczną historię, która z pewnością niejednemu z nas zapadła na zawsze w pamięci. (…)

Ewelina Heine

Więcej przeczytasz w 1. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [7 i 14 stycznia 2024 R. XXXV Nr 1 (890)], str. 22-23.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *