Życiowe odrodzenie – Alicja Samolewicz-Jeglicka

Nastolatka, mąż i ojciec trójki dzieci oraz samotna mama. Co ich łączy? Zmiana, która się w nich dokonała. Upadek i życiowe zmartwychwstanie. Mimo że pochodzą z różnych środowisk i różnych stron Polski, to połączył ich wiatr Ducha Świętego.

Wiatr wiary wiał tak mocno, że poprzestawiał na zupełnie inne tory życie nastoletniej Kasi, Marcina i Marysi. Zburzył to, co nietrwałe i zbudowane na piasku, i postawił skały. Chociaż – jak mówią nasi rozmówcy – walka o życie ze Zmartwychwstałym jest na porządku dziennym, bo pokus jest wiele, a zły nie próżnuje.

Nastoletnia Kasia
„W tym roku będę obchodziła swoje osiemnaste urodziny. Gdybym jeszcze trzy lata temu została zapytana, jak chciałabym je spędzić, to na pewno powiedziałabym: «Na imprezie». Dużo znajomych, alkohol, głośna muzyka i zabawa do rana. Najlepiej, jakby to wszystko zakończyło się śniadaniem z moim chłopakiem… Jak teraz o tym myślę, to wiem, jakie to płytkie. (…)

Alicja Samolewicz-Jeglicka

Więcej przeczytasz w 7. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [2 i 9 kwietnia 2023 R. XXXIV Nr 7 (870)]

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *