Powołanie – rozeznać i przyjąć – dk. Krystian Rink

Powołanie kapłańskie jest darem Boga. Stąd jego przyjęcie zawsze konfrontuje się wolnością człowieka. Gdy ten jednak pozwoli się poprowadzić Chrystusowi, wówczas Pan kieruje go do podjęcia konkretnych zadań we wspólnocie Kościoła. Wszystko to staje się udziałem pięciu diakonów diecezji pelplińskiej, którzy przyjmują święcenia prezbiteratu i tym samym rozpoczynają swoją posługę kapłańską.

Dar i tajemnica – tak powołanie do kapłaństwa rozumiał i określał św. Jan Paweł II. Każde powołanie jest czymś wielkim, czymś, co człowiek otrzymuje, by je rozeznać i przyjąć. W Ewangelii św. Marka czytamy: „Potem wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego” (Mk 3,13). Tym, który zaprasza do szczególnej bliskości i współpracy w kapłaństwie, jest sam Jezus Chrystus. Jego wybór często jest zaskakujący, gdyż wymyka się ludzkiemu rozumieniu i bynajmniej nie opiera się na kalkulacji. (…)

dk. Krystian Rink

Więcej przeczytasz w 10. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [14 i 21 maja 2023 R. XXXIV Nr 10 (873)]

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *