Czekamy na interwencję, ale z nieba – Wincenty Łaszewski

Istnieje przekaz, który narodowi Ukrainy daje nadzieję. Nie pochodzi od żadnych polityków i przywódców. Jest z nieba. W 1987 roku Maryja złożyła temu narodowi obietnicę wolności. „Najświętsza Panna objawiła plan Boga dla Ukrainy, że imperium zła zostanie obalone, i to nie za sprawą działań ludzkich, lecz na skutek działania Bożego” – mówił w Kijowie arcybiskup Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego.

REKLAMA


Opowiedzmy tę historię. Od 26 kwietnia 1987 roku, a więc od pierwszej rocznicy katastrofy w Czarnobylu, Maryja zaczęła ukazywać się w ukraińskiej miejscowości Hruszew. Pojawiała się tam przez trzy tygodnie, odziana w czarną suknię, z Dzieciątkiem na rękach. Jak w najsłynniejszej ikonie świata – wizerunku Matki Bożej Włodzimierskiej, która do dnia zagrabienia jej przez Moskwę była „Madonną Kijowską”. Skradziona przez Rosjan, została umieszczona we Włodzimierzu, stąd jej obecna nazwa. Dziś jest więźniem Galerii Tretiakowskiej… Ale w 1987 roku pokazała, że należy do Ukrainy.

Srebrzysta zorza
Maryja zaczęła ukazywać się nad wieżą małej drewnianej cerkwi należącej do wspólnoty grekokatolików z Hruszewa. Przez ponad stulecie było to ważne miejsce dla okolicznych czcicieli Matki Bożej, którzy licznie pielgrzymowali do znajdującej się tam cudownej ikony Maryjnej. Ale nastały czasy komunizmu, a wraz z nimi przyszły prześladowania Kościoła. (…)

Wincenty Łaszewski

Więcej przeczytasz w 7. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [03 i 10 kwietnia 2022 R. XXXIII Nr 7 (844)]


TUTAJ można zakupić najnowszy (07/2022) numer dwutygodnika „Pielgrzym” w wersji tradycyjnej (papierowej):
https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Pielgrzym-72022-/1811

UWAGA – NOWOŚĆ!
TUTAJ można zakupić najnowszy (07/2022) numer dwutygodnika „Pielgrzym” w wersji elektronicznej (PDF):
https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/PDF-Pielgrzym-072022-egzemplarz-cyfrowy-nie-podlega-zwrotowi-/1812


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *