W tropikach na rozgrzewkę – Sławek Walkowski
Zrobiło się jak dawniej. Wracamy do domu, w korytarzu otrzepujemy ze śniegu buty i futro. I marzymy o czymś rozgrzewającym do picia.
Zrobiło się jak dawniej. Wracamy do domu, w korytarzu otrzepujemy ze śniegu buty i futro. I marzymy o czymś rozgrzewającym do picia.
Leczy, poprawia krążenie, rozgrzewa, nadaje charakter potrawom. Surowy, duszony, gotowany, pieczony, kiszony – w każdej formie ma wielką moc.
Coca-Cola – jedna z ikon kultury masowej XX wieku. Kształt butelki i jej charakterystyczne logo znają wszyscy. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu jej spróbował. Kiedy i w jakich okolicznościach pojawiła się w Polsce?
Świat coraz chętniej zwraca oczy w stronę kuchni roślinnej. Wbrew temu, co można sądzić, kuchnia ta niejedno ma imię i oprócz tego, że jest zdrowa, może być też bardzo różnorodna. Zimą na szczególną uwagę zasługują kiszonki, ale warto jeść je…
Tak, wiem, że jest pisarka o takim nazwisku. Nawet dostała literackiego Nobla. Ja jednak chciałbym napisać o innym Tokarczuku – Ignacym, księdzu, biskupie i arcybiskupie.
Czy superprodukcja Netflixa „Gambit królowej” to najlepsze, co mogło się przydarzyć szachom? A może eksplozja popularności królewskiej gry spowodowała, że zaczęło się opłacać wprowadzać szachy do mainstreamu?
Bez spowiedzi świętej nie można dobrze przeżyć Wielkiego Postu. Tylko szczere wyznanie grzechów przygotowuje nas do świąt Wielkiej Nocy. Spowiedź święta jest zatem sprawdzianem naszej wiary chrześcijańskiej, z którą nie może się równać żadna wartość ziemska.
Jadwiga Borkowska, powszechnie znana jako pani Jagoda, przez 46 lat była diecezjalną doradczynią życia rodzinnego – najpierw w diecezji chełmińskiej, potem w pelplińskiej. Kiedy 24 stycznia zakończyła swoje ziemskie życie, wraz z nią umarła też jakaś cząstka Kościoła.
I i II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Sprawa z wiarą jest bardziej skomplikowana niż się to na pozór wydaje. Ma ona swoją dynamikę opartą na Bożym darze i ludzkiej odpowiedzi angażującej rozum i wolę. Podlega procesowi dojrzewania, przechodzi przez kryzysy, ma swoje wzloty i upadki.
Niechętnie podejmuję temat ochrony życia nienarodzonych. Trzeba jednak o tym mówić, bo to teraz przedmiot społecznego jątrzenia, zamętu pojęć, politycznych gier. A jednocześnie temat ciężki od ludzkich cierpień.